Јуниори на Фајнал фору Евролиге!

58

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су у финалном мечу турнира „Adidas Next Generation“ који носи назив „Марко Ивковић“ екипу Спарс из Сарајева резултатом 92:88 (22:22, 25:20, 23:15, 22:31) и тако се пласирали на Фајнал 4 јуниорске Евролиге у Берлину

Изабраници Александра Глишића одбранили су титулу освојену прошле године на  АНГТ „Марко Ивковић“ победом у финалу против Спарса из Сарајева резултатом  92:88 (22:22, 25:20, 23:15, 22:31) и ставили су тачку на феноменалне партије и пласирали се на Фајнал 4 који ће се ове године одржати у Берлину. Пред неколико стотина гледалаца у хали „ФМП“ у Железнику, најбољи појединци у победничком тиму били су Раданов са 26 поена и Симанић са 16. У екипи Спарса, Гегић и Чампара су убацили по 24 поена.

Састав Симанић, Ђорђевић, Радовић, Раданов и Ћоровић отворио је дуел две екипе које су биле у истој групи када су црвено-бели убедљиво славили. Ефикасан почетак меча са обе стране, уз доста погођених шутева споља, а након тројке Ребића црвено-бели су вратили предност 17:16. Добар отпор екипе из Сарајева у првој деоници која је на крају окончана резултатом 22:22. Права финална утакмица виђена је у првом полувремену, са доста трчања, атрактивних потеза и поена са обе стране. Одличном продор игром Раданов је дошао до лаких поена, а након тројке Симанића, црвено-бели су отишли на плус 6, 45:39. На крају првих 20 минута, актуелни шампион је водио 47:42.  Наставио је Раданов да решета кош противничког тима и после две тројке Звезда је отишла на двоцифрену предност 53:42. Сигурном игром црвено-бели су одржавали предност, а одличном ролом у самом финишу Петра Ребића, актуелни шампион је имао плус 13, 70:57. Деловали су кошаркаши Звезде сигурно у току четврте четвртине све до последњег минута, када су гости успели да спусте на минус 4. Ипак, актуелни шампион ношен бисерима спрске кошарке Алексом Радановим и Боришом Симанић, остао је прибран у завршници и на крају заслужено тријумфовао резултатом 92:88.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић 7, Ускоковић 2, Ћоровић 13, Радаковић, Стајчић, Момиров , Ðорђевић В. , Симанић 16+8ск, Раданов 26(34 индекс), Радовић 15+8ск, Ðорђевић С. 13+15ск, Ковачевић.

На финалном турниру који се ове године одржава у Берлину, кошаркаши Црвене звезде Телеком придружиће се Реалу из Мадрида, Мега Лексу и Жалгирису.

Претходни текстИбањез: Овакав тимски дух дуго нисам доживео