Звезда са плус 13 испратила МЗТ

61

Кошаркаши Црвене звезде Телеком уписали су 16. тријумф у регионалном такмичењу савладавши екипу МЗТ-а из Скопља резултатом 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26)

У последњем мечу 22. кола АБА лиге Ј.т.д изабраници Дејана Радоњића били су бољи од македонског МЗТ-а резултатом 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26). Пред 2000 гледалаца у хали „Пионир“, најефикаснији актер био је Маик Цирбес са дабл-дабл учинком од 28 поена и 11 скокова, док је Васа Мицић уписао 12 поена и исто толико асистенција. У гостујућем тиму Урош Луковић је постигао 20 поена.

Утакмици је претходио минут ћутања упућен преминулом бившем Звездином кошаркашу Веску Пајовићу, члану златне генерације Аце Николића која је 1974. године освојила Куп победника купова.

После великог тријумфа над Локомотивом, дуел против МЗТ-а отворили су Мицић, Цирбес, Дангубић, Лазић и Тејић. Сигуран почетак црвено-белих, добра дефанзивна игра и неколико лаких поена из контранапада донели су предност 11:2 и први минут одмора тренера Александра Јончевског. Појачала је Звезда гас у нападу, Цирбес је доминирао у рекету и већ у првој деоници успео да убаци 12 поена за предност домаћина 29:18.

Без поена из игре српског шампиона у три минута наставка и серија 8:2 гостију приморала је тренера Радоњића да затражи свој први тајмаут. Успео је МЗТ да се у потпуности врати у игру, у једном моменту је било -3, али је актуелни регионални шампион пре свих поенима Василија Мицића успео да задржи предност пред велики одмор 48:40. Најефикаснији је био Цирбес са 15 поена.

Потпуна доминација црвено-белих на почетку другог полувремена, гости су остали без решења у нападу, а предност домаћина у 26-ом минуте меча била је плус 20, 64:44. Бриљирао је немачки центар са одличном игром и на крају треће деонице успео да скупи 25 поена и 11 скокова. Пред последњу деоницу Звезда је водила 78:53.

Искористио је Дејан Радоњић последњу деоницу да одмори неке од стартера свог тима, јер српског шампиона већ у четвртак очекује дуел у Турској против Дарушафаке. Услед велике предности, црвено-бели су мало спустили ритам што су гости искористили и колико толико успели да ублаже пораз. Коначан резултат 92:79, поставио је тројком у последњој секунди најбољи појединац меча Маик Цирбес.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи, Ребић 3, Дангубић 10, Лазић 10, Симанић, Мицић 12+12ас, Тејић 7, Симоновић 3, Гудурић 5, Јовић 4+7ас, Цирбес 28+11ск (36 индекс), Штимац 8.

Европско путовање црвено-бели настављају у четвртак од 19:30 часова утакмицом шестог кола у Турској против Дарушафаке.

Претходни текстЕдсон Да Силва ново појачање!