Пао је ПАО! Тимски тријумф Звезде у Атини

54

Кошаркаши Црвене звезде Телеком остварили су сјајан успех савладавши у гостима екипу Панатинаикоса резултатом 74:63 ( 16:14, 22:20, 16:14, 20:15).

Изабраници Дејана Радоњића у трећем колу Топ 16 фазе Евролиге направили су подвиг и тријумфовали у Атини против Панатинаикоса резултатом 74:63 ( 16:14, 22:20, 16:14, 20:15). Пред 11000 гледалаца у „О.А.К.А. “ арени најефикаснији били су Цирбес са 12 поена, док су Лазић и Штимац убацили по 11. У тиму Саше Ђорђевића најбољи је био Гист са 15 поена.

Дуел у Грчкој престоници отворили су Дангубић, Јовић, Милер, Цирбес и Кинзи. Тврд почетак меча, доста промашаја са обе стране и по 4 постигнута поена пре првог ТВ тајмаута. У осмом минуту прве деонице после тројке Јовића, српски шампион дошао је до прве предности 9:8. До краја прве четвртине црвено-бели су контролисали резултат и задржали вођство 16:14.

Празне минуте Звезде у наставку прекинуо је тројком Бранко Лазић за ново вођство 19:17 и први минут одмора тренера Александра Ђорђевића. Успели су црвено-бели да пронађу игру у рекету преко Маика Цирбеса који је везао 7 поена у другом периоду за плус 3, 31:28, на мање од три минута пре краја полувремена. У једном тренутку било је и плус 7 за госте, али је на крају првог полувремена једини српски представник у елитном такмичењу водио 38:34. Поменути немачки центар био је најефикаснији са 9 поена.

Одлична дефанзивна игра и две тројке Стефана Јовића донели су двоцифрену предност црвено-белима 44:34, после 4 минута наставка. Серија 10:4 домаћих кошаркаша приморала је тренера Радоњића да затражи први тајмаут у наставку. Сјајну ролу са клупе имао је Штимац који је на крају треће деонице био једини двоцифрен са 10 поена, а српски шампион имао је плус 6 пред последњу деоницу, 54:48.

После само минут било је плус 11 после тројке Мицића и закуцавања Гудурића, за нови рани тајмаут Саше Ђорђевића. Исконтролисали су скок црвено-бели у другом полувремену и то им је донело доста сигурности и високу предност. Капитенски меч Бранка Лазића који је четири минута пре краја постигао нову тројку и вратио двоцифрену предност 64:53. Изузетна тимска одбрана и мирноћа у организацији напада красила је српског шампиона током већег дела меча, доминирали су паркетом изабраници Дејана Радоњића, и на крају заслужено славили на врућем гостовању резултатом 74:63.

КК Црвена звезда Телеком: Кинзи 9, Ребић, Дангубић 6, Лазић 11, Симанић, Мицић 5, Симоновић 5, Гудурић 2, Јовић 9+8ск+8ас, Милер 2, Цирбес 12, Штимац 11.

У понедељак од 19 сати црвено-бели настављају такмичење у АБА Ј.т.д лиги, када у хали Пионир буде гостовао Металац из Ваљева.