Звезда славила у Љубљани

52

У оквиру 19. Кола регионалног такмичења изабраници Дејана Радоњића савладали су Унион Олимпију резултатом 69:77  ( 16:23, 24:13, 24:15, 13:18). Пред 4500 гледалаца у дворани „Стожице” најефикаснији у победничком тиму били су Милер са 25 поена и Цирбес са 15 поена. У домаћем тиму најбољи појединац био је бивши играч Звезде, Сава Лешић са 16 поена.

У уводном делу меча црвено-бели предвођени Лазићем, Јовићем, Цирбесом, Милером и Кинзијем нису успели да успоставе свој ритам игре па су после 5 минута игре заостајали 11:5. Лоше шутерско издање уз чак 7 промашаја за три поена кошаркаша Звезде, искористили су домаћи играчи и задржали предност после прве деонице 23:16.

Четири поена Владимира Штимца и полагање Мицића вратили су Звезду из резултатског нокдауна, и после 3 минута наставка први тајмаут при резултату 25:22 затражио је тренер Гашпер Поточник.

Доста је ротирао тренер Радоњић  тражећи правих пет на терену и тек у последња три минута српски шампион је почео да доминира на терену. Уследила је серија 14:1 уз 8 поена Квинсија Милера, за коначних 40:36 после првог полувремена. Поменути Американац уједно је био и најефикаснији са 11 поена.

Почетак  треће деонице припао је Олимпији која је казнила велики број изгубљених лопти гостију и серијом  9:4 поново дошла до предности 45:44. Но, потом су уследили празни минути домаћина, и нова серија Звезде која није блистала ни у другом полувремену, али је опет дошла до предности 48:45. Шутерски финиш кошаркаша Звезде који су са  5 тројки у пет напада окончали трећу четвртину и пред последњу деоницу стекли двоцифрену предност 64:51.

Плус 16 било је после 6 минута последњег периода, а онда је уследила серија 7:0 словеначког тима, за други тајмаут на мечу тренера Радоњића. Велику предност прокоцкали су црвено-бели, Олимпија је у једном моменту пришла на минус 4, али је регионални шампион остао прибран у самој завршници и на крају заслужено славио 77:69.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 9, Ребић, Дангубић 2, Лазић 1, Мицић 5+6ас, Тејић , Симоновић 5, Гудурић 7, Јовић 4, Милер 25+9ск, Цирбес 15+7ск, Штимац 4.

У оквиру трећег кола Евролиге кошаркаше Црвене звезде Телеком очекује тешко гостовање у Атини екипи Панатенаикоса у четвртак од 20 часова и 15 минута.