Пораз у Истанбулу, али одлука у Београду!

37

Кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су у Турској од екипе Фенербахчеа резултатом 79:61(18:20, 21:17, 19:14, 21:10) и своју шансу за пролаз имаће у последњем мечу на свом терену против Бајерна.

У претпоследњем колу групне фазе Евролиге, кошаркаши Црвене звезде Телеком поражени су на гостовању екипи Фенербахчеа резултатом 79:61 (18:20, 21:17, 19:14, 21:10). Меч је одигран у УЛКЕР Спорт арени пред 8600 гледалаца. У пораженом тиму, Марко Симоновић убацио је 15 поена док је Маик Цирбес додао 12. У екипи Жељка Обрадовића 13 поена убацио је Екпе Удо.

Јовић, Милер, Симоновић, Цирбес и Лазић добро су се супротставили турском дрим тиму на старту меча и имали предност 13:10 после пет минута игре. Прва четвртина протекла је у игри без много пауза, а први тајмаут виђен је на мање од два минута пре краја деонице при вођству 18:14 за госте. Штимац је поентирао после игре два на два са Вилијамсом и задржао предност свом тиму 20:18 после уводних 10 минута игре.

Наставио је у добром ритму шампион Србије и серијом 10:3 повећао предност у наставку меча. Уследили су потом празни минути црвено-белих, што су искористили домаћи кошаркаши и направили мини-серију 5:0, а минут одмора затражио је тренер Дејан Радоњић. Дуго су водили кошаркаши Звезде, све до тројке Богдановића 20 секунди пре краја првог полувремена за вођство Фенербахчеа 39:37. Најефикаснији на полувремену био је Симоновић са 9 поена.

Без поена шампион АБА лиге у прва три минута наставка и серија 6:0 турског тима приморала је стратега црвено-белих Радоњића да узме тајмаут. Двоцифрену предност Фенербахчеа прекинула је Звезда серијом 7:0 и вратила се на посед заостатка 47:44, на истеку шестог минута треће четвртине. Завршница трећег периода обележила  је повратак Немање Дангубића на паркет, а резултат пред почетак последње деонице износио је 58:51 у корист домаћина.

Нова серија на старту деонице направила је проблем црвено-белима који су заостајали 14 разлике после 3 минута наставка, а Дејан Радоњић није имао избора него да тражи нови тајмаут. Борили су се кошаркаши Звезде колико су могли на мечу против тима који је један од главних кандидата за титулу ове сезоне у Евролиги, али једноставно у последњој деоници нису имали снаге и турски тим је на крају заслужено славио резултатом 79:61.

КК Црвена звезда Телеком: Вилијамс 2(10ас), Ребић, Томпсон 2, Дангубић 2, Лазић 6,Тејић 2, Симоновић 15(5/8 за три), Гудурић , Јовић 6, Милер 3(11ск) , Цирбес 12 , Штимац 11.

У наредном мечу кошаркаши Црвене звезде Телеком гостују у АБА лиги Ј.т.д екипи Мега Лекса у понедељак од 21 сат, а коначна одлука о путнику за ТОП 16 фазу пада у директном дуелу црвено-белих и Бајерна наредног петка од 19 часова у „Пиониру“.