Црвена звезда почела победом

36

Кошаркаши Црвене звезде успешно су започели нову сезону, пошто су на свом паркету пред 4000 гледаца победили Мега Лекс са 76:70 (9:17, 18:19, 22:13, 27:21). Најефикаснији играч у редовима црвено-белих био је Маик Цирбес са 19 поена и 7 скокова, док је Бранко Лазић додао 13.

Изабраници Дејана Радоњица имали су доста проблема да ухвате ритам у првом полувремену у коме су заостајали 27:36 након првих 20 минута, али су у наставку, ношени сјајом подршком публике, уз одличне епизоде Јовића и Лазића, успели да ухвате резултатски прикључак, након фуризне серије од 15-3 на старту треће четвртине. На крају те деонице било је 49:49, а онда је након неколико поена Настића, и одличне игре Цирбеса, који је одиграо први такмичарски меч након 45 дана, Црвена звезда ипак успела да приведе меч крају и слави са 76:70.

У екипи Мега Лекса најефикаснији је био Данило Николић са 17 и Раде Загорац са поеном мање.

Црвено-бели већ у суботу дочекују Будућност (17 часова), а онда следи гостовање Задру у уторак од 17 часова.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић 3, Томпсон 4, Дангубић 3, Мекел 9 и 7 асистенција, Митровић 7, Лазић 13, Симанић, Симоновић 6, Скорцанитис 2, Настић 5, Јовић 5, Цирбес 19 и 7 скокова.