Суботичанке вратиле један брејк

31

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су пораз у трећој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Винер Штетише лиге од НИС Спартака 0:3, по сетовима 22:25, 24:26, 17:25, па ће се играти и четврта утакмица.

Спартак је сервисима мучио Црвену звезду и врло брзо повео 9:1, од чега су једини поен изабранице Бранка Ковачевића добиле грешком Марте Дрпе. После тога, побољшала је Звезда одбрану, па се приближила на 19:18. Ипак, напад Суботичанки био је бољи за вођство од 1:0.

У другом сету Звезда је пропустила прилику за изједначење. Дуго се играло поен за поен, а Адела Хелић је одвела Звезду до прве осетније предности (20:17). После тајм-аута гошће су успеле да натерају Љубицу Кецман на грешку, направиле су четири поена, наспрам само једног Звезде (21:21).

Велику улогу за преокрет у завршници другог периода имала је Марта Дрпа, а потпуно доминантан био је НИС Спартак у трећем сету. Софија Медић искористила је прву меч лопту за славље Суботичанки.

Црвена звезда сада води 2:1 у полуфиналној серији, а четврти меч је на програму у суботу 18. априла од 19:30 часова у дворани УСЦ Вождовац на Бањици. Одбојкашице Визуре успеле су и трећи пут да савладају Јединство из Старе Пазове и тако су обезбедиле пласман у финале плеј-офа.

Црвена звезда – НИС Спартак 0:3 (22:25, 24:26, 17:25)
Дворана: УСЦ „Вождовац”. Гледалаца: 100. Судије: Предраг Баланџић и Дарко Савић (обојица из Београда). Трајање меча: 82 минута. Резултат у серији: 2:1.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 8, Поповић 7, Хелић 17, Миленковић, Кецман 3, Миловић, Пушић (либеро), Росић (либеро), Чанак, Брђовић, Лукић 13, Стијепић. Тренер: Бранко Ковачевић.
НИС СПАРТАК: Цветићанин 10, Дрпа 14, Средић 15, Антанасијевић 5, Медић 7, Т. Матић 5, Д. Матић (либеро), Олуић, Вукоја, Рајлић, Вучковић, Живановић. Тренер: Слободан Галешев.