Црвено-бели убедљиви против Војводине

27

У 13. колу Триглав регионалне лиге црвено-бели ватерполисти били су убедљиви против Војводине – 17:7.

Звезда је забележила важну победу против Војводине, која је била у игри само до почетка трећег периода. Црвено-бели су добро отворили меч и повели са 3:1, а „+2“ су одржавали до почетка друге деонице, када је Никола Томашевић зарадио искључење без права замене због ударања. Васић је искористио петерац, али гости из Новог Сада нису успели да искористе то што су четири минута имали играча више. Обрадовић је повисио на 5:3, да би минут пре краја друге деонице Ђорђе Лекић погодио за 5:4.

На почетку треће четвртине још један петерац искористио је Васић и донео је Војводини изједначење (5:5). Тада је Звезда додала гас и серијом 4:0 решила питање победника већ на крају треће деонице. Ипак, у одличној последњој четвртини домаћи су постигли још осам голова и уписали убедљив тријумф. Најефикаснији је био Александар Његован са три гола, док су по два додали Страхиња Рашовић, Радомир Драшовић, Виктор Рашовић, Димитрије Обрадовић и Сава Ранђеловић. На другој страни се истакао Немања Матковић са три поготка, а један мање постигао је Васић.

Следеће недеље црвено-бели састаће се са Приморцем у Котору.