Велики преокрет и победа црвено-белих у Финској

39

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у првој утакмици шеснаестине финала Купа Изазивача, пошто су после преокрета и резултата 0:2 стигли до победе.

Црвено-бели су вечерас, у дворани “Кертулан Лукунтахали” у Раисију у Финској, савладали Лоиму Раисио са 3:2, по сетовима 16:25, 24:26, 25:20, 25:22 и 15:11, после 115 минута игре.

Наши одбојкаши су лоше започели меч. Први сет је у потпуности припао домаћину који је на другом техничком тајм ауту већ имао предност од шест поена. Рутински је привео сет крају и повео са 25:16.

У другом сету екипа Драгана Кобиљског је заиграла много боље. Повели су са три поена разлике и ту предност су чували све до другог техничког тајм аута. Финци су у завршници успели да ухвате прикључак, а онда и преокрену резултат у своју корист и удвоструче вођство – 26:24.

Оно што су наговестили у другом сету, црвено-бели су остварили у трећем. Кобиљски је мало промешао карте, па је у игру уместо капитена Максима Буцуљевића убацио Немању Стефановића. Управо та измена донела је Звезди велики преокрет.

Домаћин је повео са 14:10 у трећем периоду игре и тада се чинило да ће лако тријумфовати. Ипак, црвено-бели стижу до изједначења (15:15), а потом и преокрећу резултат у своју корист. Завршница сета је у потпуности припала нашем тиму који је смањио резултат на 2:1 – 20:25.

Звезда је наставила са добром игром и у четвртом сету. Повела је од самог старта, а после другог обавезног предаха било је 13:16. Међутим, домаћин успева да изједначи (20:20), али одмах потом губи битку за четврти сет – 22:25.

Наша екипа је силовито започела одлучујући сет (1:6). Финци на кратко успевају да смање разлику (9:12), али Црвена звезда не дозвољава противнику да озбиљније угорзи ту предност и на крају тријумфује са 11:15.

Најефикаснији одбојкаш у нашем тиму био је Филип Стоиловић са 21 поеном. Александар Благојевић је додао 19, Лазар Копривица 15, а Александар Околић 13 поена. У екипи Лоиму Раисио истакли су се Оси Румпунен и Урпо Сивула са по 22 поена.

Реванш меч ће се одиграти у уторак, 16. децембра од 19 часова у дворани СЦ Шумице у Београду.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Уколико елиминише Финце, Црвена звезда ће у осмини финала играти против Фино Капошвара из Мађарске.

ЛОИМУ РАИСИО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (25:16, 26:24, 20:25, 22:25, 11:15)
Раисио (Финска) – Дворана: Кертулан Лукунтахали. Гледалаца: 567. Судије: Шимпл (Словачка) и Лагиерски (Пољска). Трајање меча: 115 минута.
ЛОИМУ РАИСИО: Пелтонен, Т. Румпунен 9, О. Румпунен 22, Клајн 8, Сивула 22, Боричев, Јунтура 2, Мастерсон 12, Рантанен (либеро). Нису играли: Куки и Саринен. Тренер: Хенри Туми.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 13, Јевтић (либеро), Стефановић 5, Стоиловић 21, Копривица 15, Милутиновић 9, Мартиновић, Благојевић 19, Буцуљевић. Нису играли: Гмитровић и Кецман. Тренер: Драган Кобиљски.