Црвено-беле доживеле нови пораз у финалу

34

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су и други пораз у финалној серији плеј-офа Винер Штетише лиге од Партизан Визуре. Овога пута већити ривал је тријумфовао са 3:0 (25:22, 25:18, 25:20).

Први сет је био најзанимљивији, испоставило се и пресудан. Црвена звезда је одлично кренула и повела са 8:4, држала је предност све до другог техничког тајм-аута (16:15), али је тада Партизан Визура проиграла.

Домаће су преокренуле и у завршници су оне имале поен вишка (21:20). Уз одличан блок и сервис и расположену Тијану Бошковић стигле су до првог сета – 25:22.

Црвено-беле су у другом сету губиле са 8:6, а потом је ривал стигао и до „плус пет” (16:11). Звезда није успела да се примакне ривалу у завршници (21:16), а нешто касније изгубљен је и други сет – 25:18.

И у трећем периоду изабранице Ласла Лукача су биле у заостатку. На другом обавезном предаху било је 16:13, а потом је предност домаћих нарасла на 21:15. Звезда је само на тренутак припретила, али није имала снаге да угрози вечитог ривала – 25:20.

Трећи меч финалне серије је на програму у среду, 9. априла од 17 часова, а играће се у дворани „Спорт Еко“.

Партизан Визура – Црвена звезда 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)
Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 500. Судије: Владимир Симоновић (Крагујевац) и Игор Миљковић (Београд). Трајање меча: 78 минута. Резултат у серији: 2:0.
ПАРТИЗАН ВИЗУРА: Булић 13, Петровић, Степановић (либеро), Лозо, Савић 5, Алексић, Ранковић 2, Чикириз, Буша 7, Мирковић 6, Ћировић, Бошковић 20. Тренер: Дарко Закоч.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 7, Јакшић, Чанак, Маринковић, Поповић 4, Хелић 6, Пушић (либеро), Миленковић 10, Новаковић 1, Кецман 5, Лукић 2, Миловић 4. Тренер: Ласло Лукач.