Јуниори Звезде силовити на почетку турнира

30

Јуниори Црвене звезде Телеком убедљиво су савладали екипу Земуна на отварању Најк квалификациониог турнира за јуниоре. Од самог почетка утакмице црвено-бели су наметнули ритам, а предводио их је веома расположени Војислав Стојановић.

Већ након пет минута игре селекција Звезде до 18 година је имала девет поена предности (20:11), а агресивна одбрана и брзе контре су биле рецепт за убедљиву победу. У завршници првог полувремена изабраници Слободана Клипе су на свом конту имали чак 27 поена предности (50:23) па је питање победника увелико било решено.

Резултат је дозволио тренеру Звезде да разигра све играче па су тако сви имали најмање 10 минута на паркету. Најефикаснији је био Стојановић који је убацио 21 поен уз пет скокова и забележио индекс корисности 28. Сјајну ролу је имао и Јековић који је убацио 17 кошева уз сјајан проценат шута за три поена (4/5). У пораженој екипи најбољи појединац је био Јован Старинчевић са 20 поена, шест скокова и исто толико успешних додавања.

Црвена звезда Телеком – Земун 85:52 (25:12, 25:14, 23:9, 12:17)

Поене за Црвену звезду Телеком постигли су: Аранитовић. Анђелковић 4 (5ас), Ђоровић 6, Остојић 8, Кенић 1, Стојановић 21 (5ск), Ракићевић 8, Лазаревић 7 (7ск, 7ас), Јековић 17 (4ск), Радовановић 4 (4ск), Стајковски 3, Миладиновић 6 (8ск).

Претходни текстЧовић: Вештачки нам стварају притисак
Следећи текстСтојановић: Циљ је јасан