Звезда лако са Суботичанима

48

Пораз црвено-белих од француског Нанта у четвртфиналу Челенџ купа је давна прошлост.

Одбојкаши  Црвена звезде успели су да по први пут ове године тријумфују у хали “Спорт Еко” савладавши екипу Спартака из Суботице резултатом 3:0, по сетовима 25:21, 25:11, 25:20.

Суботичани су пружили отпор у 1. и 3. сету али недовољно да се победи оваква Звезда. Екипа предвођена сјајним Душаном Петковићем је показала карактер и лако победила.

Капитен је меч завршио са 25 поена, а добру партију пружили су Филип Стоиловић и Александар Околић са по 11 поена.

Екипу актуелног шампиона у следећем колу очекује госотвање Рибници у Краљеву које ће и бити домаћин финалног турнира купа.

Црвена звезда – Спартак (Суботица) 3:0 (25:21, 25:11, 25:20)
Дворана: „Спорт Еко“. Гледалаца: 150. Судије: Роберт Леко и Филип Врндић. Трајање меча: 70 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Мунћан, Стоковић, Перић, Стоиловић 11, Гмитровић 1, Копривица 5, Милутиновић 4, Јовановић, Петковић 25, Буцуљевић 5, Вујић (либеро). Тренер: Душко Николић.
СПАРТАК: Црњански 8, Јунгић, Јаначков 8, Видаков (либеро), Елезовић 1, Конкољ (либеро), Марковић 1, Мутапчија 5, Кецман 7, Пуалић, Медић 1, Стефановић. Тренер: Александар Петровић.