Звезда убедљива у Новом Саду

42

Црвена звезда је у 9. колу Прве А лиге на гостовању у Новом Саду забележила убедљиву победу против Дунава – 17:4.

За црвено-беле нису играли Шефик, Прлаиновић, Рађен, Аврамовић, Ман и Кљајевић, а шансу су добили млађи играчи.

Ни једног тренутка се није постављало питање победника, јер су наши ватерполисти већ после прве четвртине имали четири гола предности, док су на полувремену водили 10:1. Одличан је на голу био Драксимовић, који је уписао седам одбрана, а у другом полувремену га је заменио млади Тановић.

Страхиња Рашовић је био најефикаснији играч на мечу са четири поготка. Вапенски и Вукчевић су постигли по три гола, Колашинац и Ранђеловић по два, док су се Виктор Рашовић, Милићевић и Јовановић по једном уписали у листу стрелаца.

Дунав – Црвена звезда 4:17 (0:4, 1:6, 0:4, 3:3)

Нови Сад – Базен Слана бара. Гледалаца: 50. Су-дије: Мишковић и Вукашиновић (обојица Београд). Играч више: Дунав 4 (1), Црвена звезда 4 (1). Петерци: Дунав 1 (1), Црвена звезда 1 (1).

ДУНАВ: Ристић , Шиман 2, Митровић 2, Шћепановић, Радовановић, Прекогачић, Рогановић, Тубић, Војчић, Петковић, Поповић, Јеврић, Шанталаб, Марковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић 4, Колашинац 2, Ивошевић, Јовановић 1, Вукчевић 3, Кнежевић, В. Рашовић 1, Ранђеловић 2, Вапенски 3, Тановић , Милићевић 1.

Првенство се наставља већ у среду, а Звезда игра против ЖАК-а у Кикинди.