Звезди припао дерби против Војводине

35

Црвено бели настављају са својим бледим партијама. У дербију против Војводине победом могу да буду задовољни, али игром никако!

Морају млади момци Душка Николића много озбиљније да схвате противнике и да себи не дозвољавају велики број грешака који их прати из утакмице у утакмицу.
Што се тиче дербија са Новосађанима, први сет је припао много мотивисанијим гостима. У наставку игре Звезда се пробудила, стекла солидну предност, али су
„лале“ у трећем сету наметнуле своју игру, играло се поен за поен и на крају сет је припао гостима.
Четврти период је био потпуно у Знаку Звезде. јесу се изабраници Николе Салатића резултатски приближавали, али су много сконцентрисанији били Звездаши те су изборили „златни сет“. У петом сету уследила је резултатска клацкалица, потом је Звезда уз много среће направила сјајну серију од 4:0 и забележила још једну победу.

Црвена звезда – Војводина 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:11)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 200. Судије: В. Симоновић (Крагујевац) и П. Баланџић (Београд). Трајање меча: 121 минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 1 (2-0, 1 гр, 1 ас, 2 сг), Стоиловић 15 (27-12, 2 гр, 1 избл, 1 бл, 2 ас, 4 сг, 37 пријема), Јаковљевић 16 (36-13, 2 гр, 2 избл, 2 бл, 1 ас, 2 сг, 24 пријема, 2 гр), Митић 2 (2-0, 1 гр, 2 бл, 2 сг), Петковић 25 (54-23, 9 гр, 7 избл, 2 бл, 1 сг), Ћелић 10 (11-7, 2 избл, 3 бл, 1 сг), Вујић (либеро, 24 пријема), Милутиновић 3 (5-1, 1 избл, 2 бл, 1 сг), Буцуљевић. Нису играли: Перић, Гмитровић, Брковић. Тренер: Душко Николић.
ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Чубрило 10 (9-5, 2 гр, 5 бл, 5 сг), Рољић 16 (29-13, 2 гр, 2 бл, 1 ас, 4 сг, 29 пријема), Веселиновић 17 (28-15, 3 гр, 3 избл, 1 бл, 1 ас, 3 сг, 19 пријема, 2 гр), Врбан 7 (8-2, 5 бл, 2 сг), Живановић 2 (2-1, 1 ас, 5 сг), Мрдак 25 (60-25, 4 гр, 9 избл, 1 сг), Капур (либеро, 38 пријема, 1 гр), Стругар, Бошкочевић. Нису играли: Мартиновић, Лубурић, М. Станковић. Тренер: Никола Салатић.