Спартак елиминисао Звезду

33

Црвена звезда елиминисана је у четвртфиналу Купа Србије након пораза у Суботици од домаћег Спартака – 26:21.

Црвено – бели били су бољи већим делом сусрета, међутим када су играчи Спартака преузели вођство у другом делу игре, нису га више испуштали из руку. Наиме, изједначили су у 37. минуту (14:14), а када се распуцао Веселиновић водили су са 17:15. Чак ни минут одмора Ненада Перуничића није уродио плодом, па се на крају радовао Вук Рогановић, бивши тренер Звезде, а сада стратег Спартака. Суботичани су током целог меча били предвођени расположеним голманским паром који је уписао чак 27 одбрана. Успели су да задрже предност до самог финиша и пласирају се у полуфинале.

Спартак – Црвена звезда 26:21 (10:12)
Суботица – Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 2.500. Судије: Косановић и Николић (Панчево). Седмерци: Спартак 4 (3), Црвена звезда 3 (3). Искључења: Спартак 12, Црвена звезда 6 минута.
СПАРТАК ВОЈПУТ: Вукославовић, Косовић 1, Врућинић 4, Павловић 1, Ратковић, Поповић, Тодоровић, Ристовски, Јовановић 5, Кукић (10 одбрана), Дисточ 3, Паточкаи, Папић 5 (3), Божовић 3, Веселиновић 4, Ђукановић (17 одбрана).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (4 одбране), Живковић 7 (3), Милошевић, Шљиванчанин, В. Томић, Ољача, Павић 2, Косановић (16 одбрана), Пушица 1, Шотић 1, А. Томић, Петровић 3, Ћирић 2, Анђелић 1, Брајовић 5.