Звезда поражена у дербију

32

Одбојкаши Црвене звезде поражени су у другом мечу полуфинала плеј-офа Винер штедиша лиге од вечитог ривала Партизана са 2:3 (25:17, 27:29, 23:25, 25:17, 9:15).

У дворани СЦ „Шумице“ пред око 500 гледалаца, изабраници Жељка Булатовића пропустили су велику прилику да стугну до тријумфа и изједначе резултат у серији.
Звезда је сјајно отворила сусрет и више него лако у своју корист решила први сет. У тим тренуцима чинило се да су наши момци спремни да надиграју љутог ривала и врате се у борбу за финале. Партизан је ипак, успео да се оправи и освоји наредна два сета. Звезда је до своје препознатљиве игре стигли тек у четвртом сету.
Пробуђени црвено-бели, веома ангажованом представом решили су овај део меча у своју корист, па је питање победника поново било одлучено у тај-брејку.
Пад концентрације на старту одлучујућег дела утакмице коштао је много изабранике Жељка Булатовића. Партизан је повео са 6:1 и сигурном игром успео да приведе пети сет крају. Најбољи актер овог дуела био је коректор Партизана Минић, он је на свој конто уписао 29 поена. Црвено-беле је на другој страни предводио Петковић са 26 освојених поена..
Након овог сусрета Звезда губи са 2:0 у серији и очекује је тежак задатак да преокрене резултат и стигне до победе. Права на кикс више нема, црвено-бели морају да 25. марта забележе тријумф и продуже наду.

Црвена звезда – Партизан 2:3 (25:17, 27:29, 23:25, 25:17, 9:15)
Дворана: СЦ „Шумице“. Гледалаца: 400. Судије: Горан Градински и Дејан Јовановић (оба Београд). Трајање меча: 121 минут. Резултат у серији: 0:2.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић, Перић 1, Пајић, Стоиловић 6, Копривица 10, Милутиновић 8, Јаковљевић 5, Митић 6, Петковић 26, Ћелић 10, Буцуљевић, Вујић (либеро). Тренер: Жељко Булатовић.
ПАРТИЗАН: Минић 29, Душтинац, Поповић, Пешут 8, Брђовић 6, Самарџић, Николић 11, Мијаиловић 17, Љубичић 14, Жарковић 1, Булатовић, Илић (либеро). Тренер: Милан Ђуричић.