Макаби прејак за Звезду

28

Макаби је опрвадао улогу фаворита, Црвена звезда је пружила сигурно најслабију партију у 2012. години па је пораз у Тел Авиву био неминован – 101:66.

Домаћи су од старта утакмице били доминантни, предност су увећавали из минута у минут, имали су много више расположивих играча, знатно веће искуство па пораз није могао бити избегнут. Колико је ефикасно и веома добро тимски играо Макаби најбоље сведочи податак да су домаћи имали чак 32 асистенције наспрам 10 успешних додавања кошаркаша Звезде.
Није било оне препознатљиве одбране црвено-белих о чему најбоље сведочи податак да је Макаби у првих 20 минута постигао чак 58 поена и већ на полувремену обезбедио тријумф. Изабраници Светислава Пешића подбацили су и у шуту за три поена, пошто су из 17 покушаја само три пута били прецизни ван линије 6,75.
Из овог пораза треба извући поуке, али и што пре га заборавити, јер Црвену звезду већ у недељу од 20 сати и 15 минута очекује нови тежак дуел – вечити дерби са Партизаном.

Макаби – Црвена звезда ДИВА 101:66 (26:13, 32:11, 18:17, 25:25)
Макаби: Смит 13, Пнини 10, Папалукас 2, Бурстеин 10, Залмансон 4, Хендрикс 2, Скорцијанитис 17, Шејер 7, Ленгфорд 17, Блу 11, Џејмс 8, Малет.
Црвена звезда ДИВА: Суботић 11, Милутиновић 8, Николић 3, Цветковић 11, Томас 4, Човић, Б. Поповић 5, Лазић 2, Недовић 2, П. Поповић, Лешић 14, Илић 3.