Убедљива победа Звезде

39

После четири пораза у другом делу првенства Србије, наши рукометаши су коначно забележили победу. Савладана је еикпа Обилића са 28:21 (12:10) у 18. колу Меркур осигурања Супер лиге.

Црвено бели су се реванширали рукометашима Обилића за пораз у првом делу сезоне. Игра је била равноправна на почетку утакмице. У 25. минуту Црвена звезда долази до првог озбиљнијег вођства 11:8. На полувреме се одлази са резултатом 12:10.

Већ у уводним минутима другог полувремена наши рукометаши долазе до 6 голова предности (17:11). Добрим одбранама наших голмана и грешкама гостујућих играча црвено бели долазе до највеће предности од 9 голова, али су гости успели да ублаже пораз и поставе коначних 28:21. Напокон добра игра младе екипе Црвене звезде крунисана је првом победом у 2012. години и даје нам дозу оптимизма пред наредне утакмице нашег клуба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОБИЛИЋ 28:21 (12:10)
Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 350. Судије: Рајић и Драгомировић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 1 (0), Обилић 7 (4). Искључење: Црвена звезда 2, Обилић 4 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (9 одбрана, 2 седмерца), Пауновић, Живковић 4, Милошевић 5, Пантелић, Ољача, Павић 7, Косановић (8 одбрана, 1 седмерац), Пушица 1, Ћоровић, Шотић, А. Томић (2 одбране), Ћирић 4, Докић 1, Анђелић 5, Брајевић 1.
ОБИЛИЋ: Радовић (7 одбрана), Калајановић, Букумировић, Ђурђевић 3, Вујевић, Живановић 1, Голубовић 2, Миљаковић 2 (1), Мирић 1, Рајић 1 (1), Јанић 2, Крстић 1, Љубичић 2, Ивошевић 6 (2), Остојић, Поповић (6 одбрана).