Јуниори у првих осам

34

У дворани Баскет Ситија јуниори Црвене звезде Диве савладали су вршњаке вечитог ривала са 74:73 (22:23, 15:26, 25:10, 12:14).Ова победа обезбедила им је учешће на фајнал ејту Евролиге, који се одржава у Истанбулу.

Партизан је на полувреме отишао са 12 поена предности, Звезда је 34. минуту имала 67:60 и у 38. минуту 72:65, али је питанје победника, ипак, остало неизвесно до последњег звука сирене.

Црно – бели два минута нису примили кош, па су пришли на 72:71, успут и промашили два од четири слободна бацања. Звезда није искористила још један напад, али је вредне поене постигао центар Душан Ристић после офанзивног скока – 74:71.

Никола Радичевић је 25 секунди пре краја опет приближио Партизан на поен заостатка, а после тајм – аута Младен Ђорђевић успео је да одузме лопту Николи Чворовићу и црно – бели су дошли у позицију да победе. Међутим, није било простора за контранапад. Ђорђевић је секунд пре краја шутирао за три поена и промашио. И пола коша разлике свакако је довољно за славље наших младих кошаркаша.