Црвено беле неприкосновене у А лиги

71

Победа у дербију 20. кола А женске лиге против Јагодине 2001 учврстила је Црвену звезду на првом месту. Црвено беле су славиле резултатом 83:69 (22:14, 20:19, 21:24, 20:12) и потврдиле су своју доминацију у овом такмичењу.

Наше кошаркашице су одлично отвориле меч. После уводних 7:7, праве серију од 11:0 и долазе до прве двоцифрене предности на утакмици. Прву четвртину завршавају са 22:14 у своју корист, а у другој настављају добру партију. У току овог дела игре одржавају предност од десетак поена и на одмор одлазе са 42:33.
У наставку сусрета црвено беле највише захваљујући расположеној Љиљани Томашевић која је убацила 10 кошева у тречој четвртини, одржавају предност до 28. минута када долази до малог опуштања. Јагодина то користи и серијом од 0:7 долази до 60:55. Техничка грешка тренеру гостију буди наше кошаркашице које завршавају трећи део игре са 63:57. До краја утакмице Звезда одличном одбраном не дозвољава Јагодини да озбиљније припрети. Ана Никшић је са 10 поена у овој четвртини била најефикаснија и тако помогла својој екипи да забележи важну победу у овом дербију. Коначних 83:69 је означило почетак славља наших девојака које су се овом победом учврстиле на челу табеле.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈАГОДИНА 2001 83:69 (22:14, 20:19, 21:24, 20:12)
Дворана: Баскет Сити. Гледалаца: 250. Судије: Петровић, Виријевић, Савић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Никшић 20п 5ск 5ос, Томашевић 21п 3ск 3ас, Станаћев 8п 6ск 4ас, Ђорђевић 11п 4ск 3ас, Каракашевић 12п 13ск, Вучковић 6п 3ск, Црвендакић 5п 6ск.
ЈАГОДИНА 2001: Николић, Ружић 11, Димитријевић, Петковић 15, Потпара 2, Грубор 14, Ковачић 20, Златановић 6.