Звезда у финалу

21

Кошаркаши Црвене звезде ДИВА пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа победом над Хемофарм Штадом 71:65 (26:14, 20:9, 12:17, 13:25).

Поново  је опуштање у игри црвено белих могло да их кошта тријумфа, а овога пута и уласка у финале. Наши кошаркаши су феноменално отворили утакмицу и после првих 20 минута већ су сви видели Звезду у финалу. После почетних 0:5 за Хемофарм, Црвена звезда ДИВА прави серију од 16:2 и од тада је на терену постојао само један тим. Јаком одбраном и брзим контранападима наш тим долази до 29 поена предности (46:17) што је била и највећа предност на овој утакмици. На одмор, који је више пријао Вршчанима, отишло се при резултату 46:23.
У другом полувремену наши кошаркаши су се опустили и већ мислима били у финалу. Хемофарм то користи и после резултата 58:34 прави серију од 2:21 и у 36. минуту на семафору је било 60:55. Црвено бели су се после тога тргли, нису дозволили непријатно изненађење и привели утакмицу крају уз коначних 71:65.

Црвена звезда ДИВА ће се у финалу састати са „вечитим“ ривалом Партизаном, у недељу 19. фебруара са почетком у 20:30 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА – ХЕМОФАРМ ШТАДА 71:65 (26:14, 20:9, 12:17, 13:25)
Дворана: СЦ Чаир. Гледалаца: 3.000. Судије: Маричић, Обркнежевић, Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА: Човић 1п 5ас, Илић 4п 8ск, Лазић 5, Недовић 0п 4ас, Лешић 12п 6ск, Суботић 12п 9ск, Николић, Томас 4п 7ск, Милутиновић 14, Б. Поповић 15, П. Поповић 4. Тренер: Светислав Пешић.
ХЕМОФАРМ ШТАДА: Дангубић, Ламбић, Мараш 9, Крстић, Митровић 5, Оташевић 8, Гагић 14, Шутало 11, Пантић 9, Јеремић 2, Милошевић 2, Нешовић 5. Тренер: Небојша Богавац.