Победа Звезде на Ташу

35

У 3. колу Прве А лиге наши ватерполисти су на Ташу савладали Београд са 4:7 (1:1, 0:4, 2:1, 1:1).

Само два дана после „вечитог“ дербија ватерполисти Црвене звезде Вет су већ морали у базен на мегдан Београду. На почетку утакмице је виђена велика борба. Прва четвртина је завршена нерешеним резултатом 1:1. Црвено бели су у другом периоду игре показали свој квалитет и ефикасном игром отишли на одмор са 1:5.
Видно уморни наши ватерполисти су у трећој четвртини дозволили домаћину да смањи на 3:6, али су мирно одиграли последњи део меча и славили са 4:7. У победи нашег тима највише су се истакли Југослав Васовић и Страхиња Рашовић са по 3 гола.

БЕОГРАД – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ВЕТ 4:7 (1:1, 0:4, 2:1, 1:1)
Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 200. Судије: Ћирић и Рагач (Београд). Играч више: Београд 6 (3), Црвена звезда Вет 8 (5).
БЕОГРАД: Алексић, Шеховић, Русов, Милићевић 1, Тенжера, Лончарић, Николић 2, Ешкерт, Ћирковић, Ванг 1, Поповић. Тренер: Стругар.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ВЕТ: Пијетловић, С. Рашовић 3, Стојчић, Балаћ, Кљајевић, Милијановић, Аврамовић 1, В. Рашовић, Ранђеловић, Филиповић, Васовић 3, Аксентијевић, Драксимовић. Тренер: Савић.