Звезди прво место

30

У оквиру 17. кола Винер Штедише Суперлиге одбојкаши Црвене звезде савладали су екипу Војводине резултатом 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:17) и на тај начин обезбедили прву стартну позицију коло пре почетка доигравања за титулу.

Био је то прави дерби првопласираног и другопласираног тима на табели, изазован и свакако занимљив, поготово у прва два сета. Наш тим меч је почео у најјачем саставу, за разлику од ривала чији је тренер одлучио да одмори Андрију Герића и Марка Ивовића. Домаћин је имао више расположених играча и заслужено је освојио први сет. Новосађани су пружили солидну партију, поготово после убацивања Ивовића који је потпуно размрдао своје саиграче и свој тим довео до изједначења. Ипак, у наставку су изабраници Жељка Булатовића били бољи и то им је свакако обезбедило цео плен.У трећем сету Звезда је надиграла противника у свим елементима. Обзиром да је већ све било јасно, Булатовић је у четвртом делу игре дао шансу играчима са мањом минутажом. Црвено – бели су по други пут ове сезоне славили против Војводине и то поново резултатом 3:1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:17)
Дворана: Шумице. Гледалаца: 150. Судије: Бјелић и Ћук.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 4, Перић 3, Стоиловић, Гмитровић, Копривица 8, Милутиновић 7, Јаковљевић 12, Митић 5, Петковић 23, Ћелић 8, Вујић (либеро, 13 пријема). Тренер: Жељко Булатовић.
ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Н. Чубрило, Мартиновић 1, Стефановић, Миросављевић 5, Веселиновић 11, Ивовић 9, Врбан 11, Л. Чубрило 1, Мрдак 25, Станковић, Капур (либеро, 27 пријема). Тренер: Никола Салатић.