Убедљива Звезда

56

Кошаркаши Црвене звезде Београд савладали су на домаћем терену екипу Хелиоса са 86:69 (20:14, 24:18, 26:17, 16:20), у утакмици 20. кола регионалне Јадранске лиге.

Сусрет у „Пиониру“ почео је минутом ћутања недавно преминулом навијачу Бошку Јелићу – Капици, легенди Звездиног севера. Сама утакмица је протекла без много узбуђења и неизвесности. Београђани су током читавог меча контролисали дешавања на терену и заслужено дошли до убедљивог успеха, допустивши ривалу да у последњој четвртини само ублажи пораз.

Најефикаснији у победничком саставу били су Томас са 15, Суботић са 12 и Недовић се десет поена, док је код гостију бољи од осталих био Геј са 20 поена.
Црвено-бели су рутинском игром остварили осму победу у досадашњем делу такмичења, док је тим из Домжала претрпео 15. пораз.

Тренер Црвене звезде Београд Светислав Пешић  је на конференцији за новинаре рекао да је  задовољан вечерашњом игром својих изабраника, посебно у трећој четвртини, коју су Београђани добили са 26:17.
Играли смо против екипе која нема звучна имена, али су кошаркашки школовани. Тренер Сагадин их је добро припемио и зна максимум да извуче од сваког играча. Хелиос игра врло широко, доста шутирају тројке.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕОГРАД – ХЕЛИОС ДОМЖАЛЕ 86:69 (20:14, 24:18, 26:17, 16:20)
Дворана: „Пионир“ у Београду. Гледалаца: 3.900. Судије: Дожаи, Херцег и Јововић (сви из Хрватске).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕОГРАД: Човић 4п 3ск, Цветковић 5, Илић 8п 3ск, Лазић, Недовић 10, Лешић 8п 4ск, Суботић 12п 5ск, Николић 4п 4ск, Томас 15п 4 ск 2ас, Милутиновић 7п 3ск 3ук, Б. Поповић 7п 3ас, П. Поповић 6п 3ск.
ХЕЛИОС: Беседич, Јегтић 12, Марковић, Пашалић 10, Чебулар 3, Бубнић 14, Мочник, Петрович 2, Чрешнар, Геј 20, Препелич 4, Болчина 4.