Немоћ пред моћним Скаволинијем

52

Наша Црвена звезда доживела је и други пораз у Е групи Лиге шампиона од италијанског Скаволинија. Црвено – беле су пред гостујућим тимом и њиховом игром  буквално занемеле и за 65. минута доживеле максимални пораз 0:3 (10:25, 23:25, 13:25)

Београђанке су  лоше отвориле меч. Док су гошће владале паркетом наше су биле неприметне, па се разлика ређала 0:4, 1:8, 7:16… док на крају нису изгубиле сет. У другом другачија прича. Егал игра довела је до неизвесне завршнице те деонице, али је искуство које је на страни Италијанки је пресудило. За даље наше нису имале снаге па су и трећи сет као и први девојке из Пезара окончале у своју корист.

Капитен Црвене звезде Ана Бјелица истакла је после утакмице са Скаволинијем да су Италијанке свакако боље по квалитету.
 –Искуство је резултирало нашим поразом.  Први сет смо почеле јако лоше, у другом смо нешто показале, али кад је требало да се преломи меч нисмо имале снаге– истакла је Бјелица.

Тренер Црвене звезде Ратко Павличевић рекао је после утакмице да његова екипа није имала шансе против Скаволинија,
Надали смо се једном сету, али смо генерално били без праве снаге.Ниједан пораз није лак без обзира на противника и због тога ћемо много морати да радимо како би поправили утисак– закључио је Павличевић .

Црвена звезда – Скаволини 0:3 (10:25, 23:25, 13:25)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 500. Судије: Василис Раптис (Грчка) и Драгутин Ћук (Србија). Трајање меча: 65 минута.
Црвена звезда: Будровић 2 (4-1, 1 гр, 1 ас), Ракић 5 (20-3, 4 избл, 2 бл, 2 сг, 12 пријема, 1 гр), Радуловић 2 (2-1, 1 ас, 1 сг), Бјелица 4 (18-4, 2 сг, 29 пријема, 4 гр), Томић 6 (24-6, 3 гр, 2 избл, 1 сг), Стевановић 5 (10-1, 1 гр, 1 избл, 3 бл, 1 ас), Валчић (либеро, 20 пријема, 3 гр), Поповић 3 (4-2, 1 бл), Костић 1 (3-1), Пушић, Медаревић, Кецман 2 (7-2, 1 гр). Тренер: Ратко Павличевић.
Скаволини: Ортолани 11 (20-9, 1 гр, 2 избл, 1 бл, 1 ас, 3 сг), Бринкер 14 (23-11, 2 гр, 1 избл, 1 бл, 2 ас, 2 сг, 13 пријема, 1 гр), Клинеман 15 (25-12, 2 избл, 1 бл, 2 ас, 1 сг, 11 пријема), Манцано 5 (1′-4, 2 гр, 1 ас), Ферети 2 (1-0, 1 бл, 1 ас), Окунијевска 11 (10-7, 3 бл, 1 ас, 1 сг), Де Ђенарио (либеро, 16 пријема, 2 гр), Сакомани, Ампудиа 1 (1-1), Мусти Де Ђенарио 1 (1-1). Нису играле: Агостинето, Риги. Тренер: Лучијано Падеула.LŠ, C. zvezda – Skavolini 0:3