Пораз у Ваљеву

45

MЕТАЛАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 106:94 (32:22, 19:26, 20:26, 35:20)

Ваљево – Спортска хала „15. септембар”. Гледалаца: 2.500. Судије: Марко Јурас (Београд), Марко
Пецељ (Нови Сад) и Иван Стефановић (Краљево).

МЕТАЛАЦ: Перић, Крушчић 14, Бунић 1, Маројевић 23, Секулић 2, Бирчевић 12, Савић, Тртић 10,
Љубичић 18, Балмазовић 19, Томашевић, Љубојевић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветковић, Дрча 2, Чворовић, Драгићевић, Радосављевић 2, Балабан, Лешић 22,
Недовић 15, Николић 18, Маринковић, Суботић 10, Бакић 25.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у једанаестом колу Кошаркашке лиге Србије од валјевског
Металца (106:94)

Ваљевци су у одиграли још један велики дерби, али овога пута нису дозволили изненађење у
последњих пет минута када је резултат био 84:83 за Црвену звезду. У фуриозном налету разиграни
Љубичић, Балмазовић и Бирчевић направили су сјајну серију и донели свом тиму огромних 12
поена предности довољних да у случају истог скора два тима на крају Металац буде у предности с
обзиром да је Црвена звезда победила са 10 разлике у првом мечу у “Пиониру”.

Меч је одигран у фантастичној атмосфери, севале су и варнице па су у 34. минуту због кошкања на
клупу морали Маројевић и Лешић. Код победника и овога пута без премца је био Марко Љубичић
са индексом успешности 36, а уз раме су му били тројкаш Стефан Балмазовић који је из седам
покушаја убацио 18 поена.

У наредном 12. колу наши кошаркаши ће снаге одмертити против „вечитог ривала“ (петак, 13. Мај,