Серија се сели у Нови Сад

46

Црвена звезда ВЕТ – Војводина 6:6 (1:1, 2:2, 1:2, 1:0, 1:0, 0:1, петерци 4:5)

Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 1600. Судије: Мишковић и Рагач. Играч више: Црвена звезда 7 (1),
Војводина 5 (2). Петерци: Црвена звезда 1 (1). Петерци: Црвена звезда: С. Рашовић, Ивошевић,
Крстић, Аксентијевић, Војводина: Басара 2, Матовић, Миличић, Ранђић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ВЕТ: Пијетловић (10 одбрана), С. Рашовић, Ђуретић, Русов, Савић 3, Антонијевић,
Коцић 1, В. Рашовић, Крстић 1, Маљковић, Поповић, Аксентијевић 1, Драксимовић, Ивошевић,
Филиповић. Тренер: Јеленић.

ВОЈВОДИНА: Маринковић (14 одбрана), Матковић, Митровић, Миличић 1, Вапенски 1, Матовић,
Овука, Ранђић 2, Убовић 1, Басара, Цукић, Митровић, Васић 1, Максимовић. Тренер: Станојевић.

Седма серија петераца одложила је одлуку од другом финалисти првенства. Прво је голман
Војводине Милош Маринковић одбранио ударац Страхиње Рашовића, да би тачку на драму

ставио прецизни Басара. Пре тога, два петерца је промашио наш најискуснији ватерполиста Дејан
Савић, а исти учинак из два покушаја имао је и капитен Новосађана Борис Вапенски.

У врелој атмосфери ташмајданског пливалишта коју су направили најватренији навијачи Звезде,
према очекивањима, виђена је утакмица налик предходних пет. Од самог старта играчи се нису
штедели у базену, а већ после три минута Вапенски је при резултату зарадио друго искључење.

Ношена песмом навијача са трибина и троструким стрелцем Савићем, Звезда серијом 3:0 прави
преокрет, и у првом минуту наставка долази до предности. Поново је са два гола Војводина стекла
предност, а када је Коцић погодио за 5:5 у двадесетој секунди четврте деонице, било је јасно да
следи драма. Од тог момента базеном је завладала тензија.

Први продужетак припао је домаћима голом Аксентијевића, док је петерце, и наду за финале