Хемофарм – Црвена звезда 86:64 (16:21, 25:9, 24:15, 21:19)

ХЕМОФАРМ: Павковић 2, Божовић 2, Крстовић 16, Шутало 24, Савовић 11, Борисов 2, Кнежевић,
Петровић 2, Јеремић 8, Џордан 8, Мараш 5, Анђушић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветковић 9, Дрча 7, Чворовић, Драгићевић, Радосављевић 5, Балабан, Лешић 16,
Недовић 10, Николић 9, Маринковић, Суботић 4, Бакић 4.

Наши кошаркаши ни други пут у Суперлиги нису успели да се супротставе Хемофарму. Није све
изгледало тако лоше за изабранике Саше Никитовића на почетку. Првих десет минута дали су
наду својим навијачима да би њихов тим у Вршцу могао да дође до још једног „брејка“, односно
победе над екипом из водеће тројке и тако учини шансе за четврто место значајно већим. Гости
су надиграли Вршчане у тим тренуцима, од сваког играча у црвено–белом дресу који је у том
периоду улазио на паркет претила је опасност, али се испоставило да је крај прве четвртине
значио и крај Звездине добре игре.

Већ у следећој деоници уследио је страшан одговор Вршчана. Не само што је вођство гостију
веома брзо анулирано, већ се изабраници Жељка Лукајића нису на томе зауставили. Наставили су
да мељу грогираног противника и до одласка на велики одмор стекли су велики капитал (41:30).

А почетком другог полувремена уследио је класичан нокаут. Серија 11:0 Хемофарма значила је
огромних 20 поена разлике, па је победник већ тада био решен. Ни при толиком вођству Вршчани
нису били милосрдни, па су до краја меча још више повећали разлику и приредили праву