Звезда марширала до победе

74

Црвена звезда – Олимпија 92:70 (26:12, 17:16, 30:25, 19:17)

ДВОРАНА: Хала „Пионир“ ГЛЕДАЛАЦА: 5000 СУДИЈЕ: Обрадовић (БиХ), Лепетић (Црна Гора) и
Виклички (Чешка)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Недовић 2, Јанг 3, Николић 11, Марш 30, Бакић 16, Дрча, Радосављевић 2, Лешић
2, Цветковић 13, Милошевић, Маринковић, Суботић 13.

ОЛИМПИЈА: Илијевски 4, Шермадини 4, Удрих 3, Јагодник 12, Ожболт 14, Спан, Боиса 2, Салин 3,
Маркота, Анагони 4, Бертанс 9, Кендрик 15

Кошаркаши Црвене звезде савладали су љубљанску Олимпију (92:70) у оквиру 25. кола
регионалне НЛБ Лиге и на тај начин се знатно приближили опстанку у том такмичењу. Меч у
београдској дворани „Пионир“ посматрало је више од 5.000 верних навијача који су били моћан
ветар у леђа нашим момцима.

Звездини дечаци су положили најважнији испит током ове сезоне у регионалној лиги и то на
доминантан и убедљив начин, недопустивши свом ривалу да их резултатски угрози у боло ком
моменту сусрета. Старт меча је био заиста фуриозан, препун брзих контра напада наше екипе, а
резултат на семафору после првих десет минута игре био је 26:12. Рековалесцент Урош Николић је
господарио под оба обруча, а Рикардо Марш је као по навици немилосредно „пунио“ кош славног
ривала.

Друга четвртина, а иста слика на паркету „храма кошарке“. Изабраници Михајла Увалина су
пружили можда и најбоље издање ове сезоне и стигли до невероватне предности од 19 поена
разлике (42:23), међутим „зелени“ су се консолидовали и до краја првог полувремена смањили
предност на „пристојних“ 43:28.

Одмах по изласку из свлачионица енергија са трибина се пренела и на терен, а Звездини навијачи
су имали прилку да виде расположеног Бориса Бакића. Капитен Црвене звезде је за двадесет
минута постигао чак 15 поена и предводио свој тим до најважније победе у овој сезони. Вујадин
Суботић и Александар Цветковић стигли су на крају до 13 поена, Урош Николић до 11, уз осам
скокова, а невероватни Рикардо Марш је постигао 30 поена.

Аплаузи и песма верних „Делија“ после утакмице била је награда кошаркашима црвено-белих
за велику борбу и важан тријумф који су остварили против једног од четири учесника финалног
турнира регионалне НЛБ Лиге.

Најискуснији првотимац црвено-белих Борис Бакић није скривао задовољство због важне победе
своје екипе.

Остварили смо јако важну победу! Деловали смо добро као тим и тако мотивисани успели да сломимо онај препознатљиви притисак домаћег терена. Драго ми је да смо то учинили баш против озбиљне Евролигашке екипе каква је Олимпија. Уверен сам у опстанак – закључио је Борис Бакић

Претходни текстЈАГОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:2)