СТАДИОН: ФК Јагодина. ГЛЕДАЛАЦА: 8.000. СУДИЈА: Срђан Каурин (Суботица).
ЖУТИ КАРТОНИ: Пројић, Ђилас, Микић, Вешовић, Мијаиловић, Короман. СТРЕЛЦИ:

ЈАГОДИНА: Шимић, Настић (од 76. Драгићевић), Пројић, Илић, Васиљевић, Стојков,
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Микић, Тошић, Вилотић, Рељић, Мијаиловић, Каду, Евандро
(од 61. Лазовић), Вешовић, Калуђеровић (од 78. Короман), Јевтић.

Штиклирано је црвеном бојом и прво гостовање нашег тима у другом делу сезоне.
Предиван пролећни дан, два гола у мрежи ривала, нова три бода, Милан Вилотић на
терену од првог минута – више него сјајни утисци из Јагодине. Ова утакмица била је
уједно и увертира у полуфинале Купа и сусрет са вечитим ривалом Партизаном у Хумској
и нема сумње да ће после ове победе над Јагодином наши играчи тај први полуфинални
дуел отиграти пуни самопоуздања и изузетно мотивисани.

Првих 45 минута понудили су гледаоцима на стадиону у Јагодини одличну фудбалску
представу. Црвено-белима је све ишло од ноге и стварали су шансу за шансом, из минута
у минут. Прво је покуашо Јевтић у 7. минуту, а онда и Калуђеровић после акције коју су
повели Вешовић и Микић. Одмах затим близу поготка био је Евандро и то у два наврата.
Сјајна увертира у вођство нашег тима. Евандро је у 14. минуту дугом лоптом пронашао
Јевтића, који је меч почео у улози капитена, и у овој ситуацији је баш тако одреаговао-
капитенски за 0:1. Желели су још голова изабраници Роберта Просинечког. У 21. минуту
пуно узбуђења. Одмах пошто је Калуђеровић погодио пречку, оборен је у шеснаестерцу
Рељић и судија је без оклеваља показао на белу тачку. Али, уместо да на семафору стоји
0:2, резултат је остао непромењен пошто је Шимић „прочитао“ шут Калуђеровића. Овај
промашај Звезде као да је дао крила Јагодини, које се устремила ка голу Бајковића. Мало
је недостајало Ђиласу да постигне изједначујући погодак, али оба пута када је шутирао на
правом месту био је Бајковић. На другој страни још једна пречка за црвено-беле. Нинков
који је у игру ушао уместо повређеног Рељића упутио је снажан шут искоса са леве стране
и милиметри су делили нашег бека да свој 100. меч у Звездином дресу крунише голом.
Иако је наш тим имао гол предности стекао се утисак да ће имати и те како за чим да жали
по одласку на одмор. Да се тај осећај умањи постарао се Евандро и то неколико секунди
пре судијског звижудка. Звездин Бразилац распалио је по лопти и спаса није било за
Јагодину.

У нешто лаганијем ритму црвено-бели су одиграли наставак меча. То, међутим, не значи
да Зведза није доминирала и одлично контролисала лопту. Дисциплиновано, једноставном
игром кратких пасова поигрaвали су се са ривалом, који је све теже и теже креирао акције.
Права је штета што још једну у низу коју су направили наши играчи нису завршили голом.
Евандро је поново добро центрирао, овога пута право на волеј Вешовићу (60. минут) којем
је недостајало само мало среће, исто као и у ситуацији у којој се нашао неколико минута
касније. Једна од необичности у овом мечу је и та што је наш најискуснији играч Огњен
Короман добио жути картон пре нeго што је ушао у игру уместо Калуђеровића. Наиме,

када је позван са загревања закорачио је на терен, што је судија одлучио да санкционише.
И пет минута пре краја меча Вешовић је пред собом имао зицер, Нинков је одлично
центирао са леве стране, али наш млади играч није успео лепо да захвати лопту.

Одиграли смо веомо квалитетно, имали смо пуно шанси, две пречке, неколико
зицера. Доминирали смо све време, изузев онај мали период када је Јагодина
створила две шансе. Били смо боља екипа и заслужено смо победили. Задовољан
сам и честитам мојим момцима. Радује нас што су навијачи дошли у великом броју.
Цела екипа је одрадила добар посао
– рекао је Роберт Просинечки после победе над
Јагодином.

Наш тренер прокоментарисао је и ситуацију из 21. минута, када је Андрија Калуђеровић
уместо Кадуа извео пенал, а осврнуо се и на званичан повратак Милана Вилотића на