Велика разлика

72

Кошаркаши Црвене звезде изубили су од партизана са 93:73, у првој утакмици полуфинала плеј-пфа Суперлиге. Најефикаснији код црвено-белих био је центар Марко Лекић са 13 поена, а Стивен Марковић и Мирко Ковач постигли су по 11 погодака. Друга утакмица серије на програму је у петак (18.00), а у финале ће екипа која прва стигне до две победе.

Црно-бели су до победе дошли доминацијом у рекету (36 скокова Партизан, 20 Звезда), а поред тога били су знатно бољи и у шуту за два и три поена.

Наши кошаркаши су добро отворили утакмицу, али је након тога прорадио Урош Трипковић који је са осам поена у првој деоници доне предност свом тиму. Почетком друге деонице разлика домаћина порасла је и на 19 разлике (36:17), али је Звезда на полувремену успела да смањи на подношљивих 11 поена дефицита (51:40).

На старту другог полувремена црвено-бели су уз добру игру Лекића и Кука успели да смањи на само шест поена (58:52), али Партизан тада прави серију 11-2 и понново долази до осетне предности (69:54).

Пред почетак последње деонице било је 75:56, а победник је и дефинитивно решен на старту последњег периода.

Звездин тренер Милан Шкобаљ покушао је да буде оптимиста после тешког пораза:
– Партизан је заслужено победио. Сад, без обзира да ли је било један или 20 разлике, тек је 1:0 за њих и мислим да имамо простора да јуримо трећу утакмицу. Ривал је вечерас наметнуо свој квалитет, а ми треба да се консолидујемо. Борба се наставља“

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 93:73
(26:15, 25:25, 24:16, 18:17)

ПАРТИЗАН: Паласио 8, Тепић 13, Кецман 9, Боровњак 1, Трипковић 18, Величковић, Пековић 26, Витковац 7, Дјурковић 1, Божић 6, С. Милошевић, Врањеш 4.