Катастрофа

34

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у дербију 10. кола Суперлиге на гостовању у Вршцу од Хемофарма – 98:68. Већ после прве четвртине (30:10) било је очигледно да ће црвено-бели тешко извући бодове у „Миленијуму“. „Фармацеути“ су у сваком сегменту игре били бољи. Примера ради крају утакмице имали су скоро дупло више скокова (32 -18), а поразу Звезде сигурно је кумовао и лош шут за три поена у првих 20 минута (8-0). Ништа није изабраницима Милана Шкобаља полазило од руке па су у 32. Минуту имали минус и од 42 поена – 88:46.

До краја меча црвено-белима је остала само борба да сачувају образ и у том настојању успели су да се домогну пораза од само 30 разлике.

Овом победом Вршчани су претекли Звезду, којој предстоји борба са Војводином за четврто место, последње које води у плеј-оф.