Лако у Чачку

58

Кошаркаши Црвене звезде победили су Борац у Чачку 89:71, у 4. колу Свислајон Суперлиге. Црвено-бели су до тријумфа стигли без помоћи капитена Тадије Драгићевић због проблема са раменом. Свакако сјајна вест је повратак Игора Милошевића после скоро годину дана паузе због лома ноге.

Тадију је у Чачку одлично заменио Елмедин Кикановић који је убацио 27 поена. Ипак, најбољи појединац утакмице је био Американац Омар Кук са 20 погодака и 12 асистенција.  Црвено-бели тако сада на челу табеле са скором од три победе и једног пораза.

Изабраници Стевана Караџића су лако савладали Борац на гостовању. Звезда је меч преломили у другој и трећој четвртини који су добили са идентичних 24:13. У 26. минуту Звезда је водила са највећих 66:36, и тада је тренер Стеван Караџић почео да убацује играче који ретко добијају прилику.

Међу њима је био и Игор Милошевић који је одиграо седам минута, а 14 минута играо је и млади Никола Рондовић.  Чачани су то искористили, и до краја утакмице су успели да смање и избегну дебакл на свом терену. У наредном колу Звезда у суботу игра „вечити дерби“ против Партизана.

БОРАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 71:89
(18:22, 13:24, 13:24, 27:19)