Није се десило чудо

41

Чуда овога пута у Истанбулу није било. Кошаркаши Црвене звезде нису успели да се пласирају на завршни турнир УЛЕБ купа, пошто су у реваншу осмине финала убедљиво изгубили од Бешикташа – 81:69. Како је пре недељу дана у „Пиониру“ било нерешено (80:80), Турци су прошли даље.

Црвено-бели никако нису могли да пронађу своју игру на Босфору, тачније домаћин је преко Американца Престона Шамперта и Порториканца Рика Аподаке конторлисао ток меча током свих 40 минута. Бешикташ је већ у првом полувремену имао неколиком пута двоцифрену предност (највише 11 поена – 31:20), али су пулени Стевана Караџића на полувреме отишли са више него прихватљивих седам поена минуса – 41:34.

Утакмица је дефинитивно преломљена на почетку другом дела, када су Турци серијом 10:1 далеко иза себе оставили наше кошаркаше. Максималних плус 20, домаћин је имао у 28. минут (63:43).

Похвално је да се нису црвено-бели ту предавали и на крилима сјајног Елмедина Кикановића смањујемо  на 65:58. Ипак, домаћи се не дају и добром одбраном брзо се враћају на двоцифрену предност 71:60 и питање победника је нажалост било решено.

Треба напоменути да Звезду није ишао шут, односно да су од 30 покушаја  за три поена, погодили свега шест. Такође, Бешикташ је поново уштоповао Омара Кука, а ни капитен Тадија Драгићевић није имао своје вече.

БЕШИКТАШ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 81:69
(24:18, 17:16, 24:16, 16:19)

БЕШИКТАШ: Вејселоглу, Шамперт 24, Озер, Далмау 9, Ницевић 8, Ајдин, Пекер 4, Дробњак 8, Аподака 24, Гулер 4, Јагмур, Оцкан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Марковић 9, Кикановић 17, Кук 8, Ковач 7, Раичевић 10, Драгићевић 8, Лекић, Рондовић, Цветковић 5, Шљиванчанин 6.

Дворана: „БЈК Колатур Арена“. Гледалаца: 5.500. Судије: Завланос, Гонтас (обојица Грчка), Гарсиј Гонзалес (Шпанија).