Наставак борбе

37

Селидба у „Шумице“ због финалног турнира Купа ЦЕВ за одбојкаше није сметала кошаркашима Црвене звезде да у 25. колу НЛБ лиге савладају Хелиос – 102:89. Са успонима и падовима у игри, црвено-бели су ипак забележили тријумф који их рунду пре краја регуларног тока одржава у борби за прва четири места. У последњем колу Звезда гостује у Задру и тај меч ће у многоме одлучити пласман не само наших кошаркаша већ и читав горњег дома Јадрана.

Утакмица са Хелиосом остаће запамћена само из једног разлога – сјајне партије Тадије Драгићевића који је за 37 минута убацио 39 поена, уз пет скокова. Наш капитен је шутирао тројке 9-6. Велику помоћ је, као по неписаном правилу, имао у Омару Куку и његових 18 погодака, а повратник из Немачке Вујадин Суботић је убацио 11 кошева.

Почетну предност у „Шумицама“ имали су гости, најпре 6:0, а затим и 10:2. Ипак, Звезда је брзо направила преокрет и стекла убедљиву предност, убацивши гостима чак 37 поена у првој четвртини. Двоцифрену предност тим црвено-бели су чували до средине треће четвртине, када Хелиос серијом долази до вођства од три поена.

Међутим, у последњој четвртини Драгићевић и Кук узимају ствар у своје руке и решавају питање победника. Најпре је Драгићевић нанизао седам везаних поена за преокрет и вођство 85:78, а потом Кук постиже две тројке, чиме је победник био решен. Ипак, да не буде све како треба после тријумфа над Хелиосом побринула сем повреда Бориса Бакића који је у 15. минуту изнет са терена због пвреде скочног зглоба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХЕЛИОС 102:89
(37:25, 20:21, 19:32, 26:11)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Суботић 11, Марковић 6, Кикановић 8, Кук 18, Ковач 3, Раичевић 5, Драгићевић 39, Лекић 1, Цветковић 2, Шљиванчанин 3, Бакић 6.

ХЕЛИОС: Манце 22, Јанжа 3, Залокар 7, Троха 19, Инграм 6, Загорц 3, Жерак 7, Мочник 11, Лашкевич 11.

Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 500. Судије: Радовић, Радојковић (обојица Хрватска), Лепетић (Црна Гора).