Играти и надати се

45

Веома тешко у првом, фуриозно у другом полувремену и – кошаркашице Црвене звезде оствариле су очекивану победу у 17. колу АБА лиге, над екипом Јединства – 72:58.

Нажалост, по завршетку меча, наше играчице се нису много радовале пошто је екипа Рагуза – највећег конкурента за „златно“ четврто место, остварила победу у Бањалуци над Младим Крајишником од 76:74. После високог вожства Дубровчанки у првопј четвртини (23:14), утакмица је у трећој деоници добила на драматици пошто су Крајишнице тај део добиле са 22:15 и вратиле се у меч. Ипак, у неизвесној завршници Рагузо је сачувао два поена предности и сада има бод, али и утакмицу мање од Црвене звезде, али и бољу кош-разлику од нашег тима у међусобним дуелима.

Практично, то значи да Звезда у последњем колу 8. марта мора да победи у Госпићу, а Рагузо да изгуби оба преостала меча – наредног викенда у Шибенику од Џолија и 11. марта у накнадном сусрету 16. кола од Војводине у Новом Саду.

Шансе Звездашица су мале, готово никакве, али до краја треба играти и надати се…