Равноправно, али без успеха

39

Кошаркаши Црвене звезде нажалост поражени су у 183. „вечитом дербију“ од Партизана – 88:81 у 21. колу НЛБ лиге. Термин недеља подне као да је више одговорала црно-белима који су захваљујући бољем финишу забележили нову победу.

Најефикаснији играч на утакмици је био наш Омар Кук са 26 поена, док је Млађен Шљиванчанин убацио 18, а Ненад Мишановић 14 погодака. За разлику од првог дербија у сезони, црвено-бели су овог пута били потпуно равноправна екипа. Партизан је био у вођству током већег дела утакмице, а Звезда је имала прикључак и шансу за победу све до 38. минута, када је одлични Шљиванчанин четвртом „тројком“ смањио на 79:77.

После тајм-аута тренера црно-белих Душка Вујошевића, Урош Трипковић је такође узвратио „тројком“, Шљиванчанин је на другој страни био замало непрецизан (лопта несрећно изашла из коша), да би потом Паласио повећао на недостижних 84:77.

Треба напоменути да су и судије у последњих неколико минута донеле неколико сумњивих одлука. Иначе, меч је одигран пред око 1.000 навијача међу којима је био Милан Гуровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 81:88
(22:21, 17:18, 16:16, 26:33)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бакић, Кук 26, Цветковић 2, Драгићевић 3, Кикановић 4, Краснић, Лекић, Марковић, Мишановић 14, Раичевић 5, Шљиванчанин 18.

ПАРТИЗАН: Боровњак, Божић, Ђурковић, Кецман 13, Милошевић 2, Паласио 24, Пековић 10, Тепић 10, Трипковић 14, Величковић 10, Витковац, Вранеш 5.

Дворана: „Пионир“. Гледалаца: 1.000. Судије: Мухвић (Хрватска), Белошевић и Јовчић (обојица Србија).