Кук за победу

45

Кошаркаши Црвене звезде забележили су победу у 7. колу УЛЕБ купа. На гостовању у Атини, црвено-бели су славили против Панелиниоса са 83:81. Изабраници Стевана Караџића на тај начин су значајно увећали своје шансе за пласман међу 32 најбоље екипе у овом европском такмичењу.

Човек одлуке био је Американац Омар Кук, који је у финишу био прецизан са линије слободних бацања и на тај начин донео победу Звезди. Панелиниос је био убедљив у првој четвртини – 30:20. Наши кошаркаши отада су почели да смањују предност ривала, да би у другом полувремену дошли и до 10 поена предности.

Ипак, неискусна екипа није умела да сачува вођство, па је бивши играч Звезде Милан Дозет тројком у последњем минуту успео да изједначи резултат на 81:81. Плејмејкер нашег тима Омар Кук био је прецизан са пенала у последњим тренуцима меча, баш као и на гостовању Широком ове сезоне, па су црвено-бели анулирали неочекиван пораз против Нимбурка у Београду.

По обичају, најефикаснији у редовима Звезде били су Омар Кук са 23 и Тадија Драгићевић са 19 поена.
Панелиниос – Црвена звезда 81:83
(30:20, 15:21, 16:19, 20:23)

Панелиниос: Симс 20, Аргиропулос 4, Калаицис 2, Карампулас, Апостолидис 2, Сандерс 9, Склавос 3, Ндијае 8, Бадер 4, Папајоаким 4, Грунди 13, Дозет 12.

Црвена звезда: Громико, Марковић 6, Кикановић, Кук 23 (9 ас.), Ковач 7, Мишановић 4, Тица 3, Раичевић 6, Драгићевић 19, Цветковић 3, Шљиванчанин 5, Бакић 7.

Дворана Панелиниоса у Атини. Гледалаца: 1.500. Судије: Хиерезуело (Шпанија), Перез (Шпанија), Сабета (Италија).