Славље у Железнику

74

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП у 10. колу НЛБ лиге – 86:83. Црвено-бели су славили у узбудљивој завршници, највише захваљујући плејмејкеру Омару Куку, који је постигао последњих шест поена на утакмици.

Изабраници Стевана Караџића половином последње четвртине губили су са 80:70, али су направили серију 16:3 у финишу и дошли до победе. При резултату 82:80 Омар Кук је на почетку последњег минута постигао тројку и довео Звезду у вођство. Добра одбрана је учинила своје, па је Кук добио шансу да са линије слободних бацања реши меч. Од четири покушаја, три су била успешна, што је било довољно за осму победу у регионалном такмичењу.

Најефикаснији у редовима наше екипе био је капитен Тадија Драгићевић са 20 поена, а пратили су га Кук са 19 и Ковач са 16 поена.

Следећу утакмицу црвено-бели играју у Москви, против Динама, у 3. колу УЛЕБ купа.

Тадија Драгићевић, капитен Црвене звезде:
– У Железнику је много тешко освојити бодове, па сам презадовољан заслуженом победом. У финишу смо били бољи и овај тријумф ће нам много значити у наставку такмичења.

ФМП – Црвена звезда 83:86
(21:22, 20:24, 26:17, 16:23)

ФМП: Јеремић, Ђерасимовић 10, Ерцег 4, Лабовић 4, Лазић 2, Крстовић 21, Протић 9, Мићић 10, Жигерановић, Самарџиски 9, Радуљица 4, Човић 10.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Громико, Марковић, Кикановић, Кук 19, Ковач 16,  Мишановић 9, Тица 6, Драгићевић 20, Раичевић, Цветковић 6, Шљиванчанин, Бакић 10.