Тешка победа над Слованом

46

У сусрету 23. кола Јадранске лиге Црвена звезда је пред око 1.500 гледалаца у хали Пионир победила екипу Слована 85:82 (26:23, 24:26, 17:23, 18:8) и тако сачувала другу позицију на табели.

Добро је почела меч наша екипа, имала вођство, али се противник није предавао и потврдио да је изузетно неугодан ривал. У првом полувремену се водила егал борба, али мало ко је могао да претпостави да ће утакмица бити толико неизвесна до самог краја.

Трећа четвртина је припала гостима и чинило се да ће наша екипа забележити неочекивани пораз. Срећом, одличном одбраном у последњој деоници и захваљујући грешкама противника, Звезда на крају успева да дође до победе која гарантује мирнији завршетак лигашког дела такмичења.

Црвена звезда: Гуровић 23, Мишановић 4, Хендерсон 5, Раичевић 5, Јеретин 19, О’Бенон 8, Драгојловић 1, Витковац 3, Антић 17, Радивојевић, Марковић, Суботић.