Куп Србије: Рекреативо – Црвена звезда 26:25 (13:14)

208

Рукометаши Црвене звезде поражени су од РК Рекреативо на Бањици 25:26 (14:13) у четвртфиналу Купа Србије регион Центар.

Црвена звезда је завршила такмичење Купа Србије на самом старту. Велику сензацију су приредили рукометаши Рекреатива победом над црвено-белима.

Прво полувреме је протекло у минималном вођству домаће екипе коју предводе два бивша рукометаша Црвене звезде, један од најбољих светских пивотмена своје генерације и бивши репрезентативац Растко Стојковић и Милош Пешић. Звезда је имала почетну предност, Рекреативо је преокренуо резултат, имао плус 2 у три наврата, а полувреме је ипак припало Звезди након серије 3:0 у финишу головима Матије Николића, Рајичевића и Јовановића за 13:14.

Међутим, многобројне почетничке грешке које се понављају, и које су и на овом мечу правили црвено-бели нису прошле некажњено ни против ривала који су нижерангирани. Звезда је поново имала предност на старту (+2), Рекреативо преокренуо а у „фото финиш“ смо ушли са 27:27, прецизан је био капитен Рајичевић са седам метара. Ипак, превага је био Растко Стојковић, Звезда није искористила своје шансе, а Живковић, испоставиће се, погодио победу за велико изненађење. Звезда је смањила преко Лазића, имала и последњи ударац, Зурнић је искључен на пет секунди пре краја, Радовановић одбранио ударац Хорвата, Рекреативо је славио са 26:25.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Утвић са 5 голова, по четири пута су били прецизни капитен Рајичевић, Лазић и Хорват.

За викенд у „Шумице“ стиже лидер АРКУС лиге, Динамо из Панчева.

Четвртфинале, Куп Србије регион Центар

РЕКРЕАТИВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 26:25 (13:14)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 200. Судије: Милош Јевтић и Ђорђе Јевтић (Лазаревац). Искључења: Рекреативо 18, Црвена звезда 4 минута. Седмерци: Рекреативо 4(4), Црвена звезда 5(4).

РЕКРЕАТИВО: Јеленић, Зурнић 1, Живковић 2, Милојевић 1, Пешић 4, Милошевић, Димић, Стојковић 8(4), Остојић 3, Недељковић 1, Андрејић, Павловић 6, Лазић, Аћимовић, Шашић, Радовановић. Тренер: Никола Крстић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић 2, Хорват 4, М.Лазић, Љубојевић, Шапоњић 1, Гемаљевић, Мајес, Рајичевић 4(4), Лазић 4, Јелић, Андрејевић 3, Туфегџић, Утвић 5, Абрамовић, Божовић, М.Николић 2. Тренер: Радан Ровчанин