Пораз у Краљеву

70

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк поражене су у Краљеву у оквиру 2. кола WABA лиге од истоименог противника 81-71 (25-14, 26-19, 15-16, 15-22).

У изједначеној првој четвртини домаћа екипа је успела да у финишу направи серију која је одредила даљи ток меча. Екипа Дејана Ковачевића је серијом 4-0 отворила утакмицу, Звезда одбијала налет Краљевчанки да се одлепе, поенима Маше Јанковића била у минималном заостатку, (11-10). Анамарија Стојичић је погодила за три, Марта Вуловић узвратила првим првима на другој страни, а онда је уследила серија Краљева 11-2 (Гобељић 6, Хокинс 5) за 25-14 на крају првих десет минута.

У већем делу другог периода ношене најискуснијим играчицама, Драганом Гобељић и Александром Рачић, екипа Краљева је у мини серијама погађала и брзо стигла и до 20 поена предности које је одржавала у већем делу деонице. Звезда је у финишу серијом 6-0 успела да снизи минус испод 20 поена и на полувреме оде са 18 разлике заостатка, 51-33.

Првим поенима Маше Јанковић у наставку Звезда је наставила серију до 8-0, а Краљево одговорило истом мером, и тиме практично преломило утакмицу, (60-35). До краја четвртине успеле су изабранице Драгана Вуковића да постигну више поена и у последњих десет минута уђу са 17 поена минуса, тројка Иване Катанић за 66-49.

Последњи квартал је припао Црвеној звезди, црвено-беле су наставиле серију до 10-0, преполовиле минус, али је тандем Хил&Хокинс узвратио идентично. У серијама се играло до финиша када је Нина Тешић са пенала поставила коначних 81-71.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде Комбанк била је капитен Ивана Катанић са 25 поена (7ск 6ас), Маша Јанковић је пратила са 13, Милина Мишељић је убацила 10.

У наредном колу Звезда дочекује КЖК Партизан 1953, а за викенд на програму је дуел у Новом Саду, у 2. колу ЖКЛС, против противника у полуфиналу Купа Милана Циге Васојевића и плеј-офу шампионата, Новосадске ЖКА.

ККЖ Црвена звезда: Чубра 4, Мишељић 10 (5ск 3ас), Деурић (3ск), Ђокић 3 (2ас), Вуловић 6, Недељков 3, Катанић 25 (7ск 6ас 2укл), Бојовић 6 (8ск 2укл), Тешић 2 (3ск), Јанковић 13 (5ск 2ас). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстТомић: Наша предност? Навијачи