Звезда убедљива и у Лозници

82

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Лозницу у 5.колу Прве женске кошаркашке лиге 79-57 (15-21, 12-12, 14-27, 16-19) и продужиле тријумфални низ на шест утакмица, укључујући и WABA лигу.

Без већих проблема су до нове победе стигле шампионке Србије. Видели смо две промене вођства и четири изједначења, све у првих 10 минута. Звезда је већ у трећем кварталу успела да сломи противника и мирно приведе утакмицу крају.

Снежана Богићевић је постигла првих шест поена, Лозничанке три пута узвраћале, а затим серијом 6-0 и стигле до једине предности на сусрету, 10-6. Уследила је тројка Кристине Топузовић која је наговестила црвено-белу серију 11-0 за предност 10-17. Ивана Катанић својим првим поенима поставља 15-21 на крају прве деонице.

У другом периоду игре, изабранице Драган Вуковића су контролисале резултат и дешавања на паркету, и стигле до прве двоцифрене предности у 18.минуту преко Мине Ђорђевић, (22-33). Није било пуно кошева, по 12 на обе стране, МекРој је мини серијом 5-0 смањила минус своје екипе, за коначних 27-33 у корист црвено-белих на крају полувремена.

У трећем кварталу Црвена звезда је преломила утакмицу са две серије по 7-0, четири успешна покушаја ван линије 6,75, погађале су и са дистанце црвено-беле, из другог напада, из транзиције за +19 пред последњих десет минута, 41-60.

У последњих 10 минута Звезда стиже до максималне предности на мечу, +30 (47-77), а тренер Драган Вуковић је искористио прилику да укаже шансу свим играчицама. Домаћа екипа је успела серијом 10-0 да ублажи пораз, а Снежана Богићевић је и отворила и затворила утакмица својим поенима, за коначних 57-79.

Велики допринос у новој победи имале су играчице које нису биле стартери (38 поена). Снежана Богићевић и Мина Ђорђевић су биле најефикасније са по 16 поена, двоцифрена је била и Ивана Катанић са 15 поена. Снежа Богићевић је уз 16 поена ухватила 8 лопти и поделила 4 асистенције, уз 4 украдене лопте, и забележила још једну одличну „ал араунд“ партију.

Црвена звезда је једина непоражена екипа у домаћем првенству након пет одиграних кола.

Звезду очекује дуел 4.кола WABA лиге против Будућности у среду, али тек други сусрет који ће играти у регионалном такмичењу услед нових отказа учесника. Што се тиче домаћег шампионата, наредни противник је Спартак, 3.новембра у Суботици.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 3 (2ас), Тешић, Топузовић 9 (7ск 2ас), Богићевић 16 (8ск 4ас 4укл), Зукановић 4 (2ск 2укл), А.Катанић 7 (5ск 3ас 3укл), И.Катанић 15 (2ск 2ас), Дешић, Бојовић (4ск), Ђорђевић 16 (7ск 1укл), Мишељић 2 (4ск), Вуловић 7.