Црвена звезда – Радивој Кораћ 1:0

121

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво су савладале Радивој Кораћ у првом мечу полуфиналне серије Женске кошаркашке лиге Србије 75-45 (19-17, 23-16, 17-2, 16-10), и искористиле предност домаћег терена.

За црвено-беле је дебитовала Јована Адамовић, и на сјајан начин се представила Звездиној публици, наставивши где је стала у дресу Беочина.

Велика борба је обележила прво полувреме између два ривала. Екипа Радивој Кораћа је пружила јак отпор Црвеној звезди, видели смо четири промене прености, три серије поена, а Звезди вођство на крају првих десет минута доноси Ивана Катанић, (19-17).

Звезда је имала константну предносту, контролисала скок и ситуацију на паркету, али није успевала да се резултатски одлепи до финиша. Прво полувреме шампион Србије завршава серијом 7-0, уз пет везаних поена Јоване Адамовић за предност 42-33.

Крај првог полувремена је била увертира за почетак другог, и трећу четвртину у којој су црвено-беле преломиле сусрет у своју корист. Одлична, чврста одбрана, брз проток лопте за убедљиву предност која је била основа за предност у полуфиналној серији.

Звезда је дозволила само два поена у трећем кварталу екипи актуелног вицешампиона. Адамовићева је након украдене лопте, поентирала у контри за прву двоцифрену предност на мечу (44-33), узвратила је Вуловић, а онда је уследила фуриозна серија 15-0 за 24 поена предности пред улазак у последњих десет минута, (59-35).

Није успорила Звезда ни у последњој четвртини, постепено је увећавана разлика до коначних плус 30 за крај првог полуфиналног дуела, 75-45.

Јована Адамовић најефикаснија са 13 поена, Снежана Богићевић је постигла 12, Ивана Катанић 10 поена.

Други меч је на програму у среду, у хали „Визура“, када ће Црвена звезда имати прву меч лопту за финале.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 10 (3ск 2ас 2укл), Стјепановић 9 (5ск 3укл), Прља, Богићевић 12 (8ск 3ас), Зукановић, А.Катанић 7 (4ск 5ас 5укл), Наумчев 8 (9ск 2ас 4укл), Бојовић 2, Адамовић 13 (4ск 3ас 3укл 1блк), Ђорђевић 6 (5ск), Јовановић 8 (2ас 2укл).

Претходни текстКахриман: „Добро знај да увек ту сам ја”