Звезда у плеј-офу Лиге шампиона!

148

Ватерполисти Црвене звезде су направили фантастичан успех пласиравши се у плеј-оф Лиге шампиона! Црвено-бели су играли у изузетно јакој групи у румунској Орадеи са домаћином, Синтезом из Казања и грчким Вуљагменијем.

У одлучујућој утакмици за пласман победили су Вуљагмени 6:5 (1:1, 1:1, 2:2, 2:1). У завнисности од резултата Орадеа – Синтез биће или први или други на квалификационом турниру.

Грчка екипа је повела преко Капуцис који је искористио играча више након искључења Александра Његована. Звезда је узвраила голом Ђорђа Танасковића, а ново вођство Вуљагменију доноси Васић пред крај друге четвртине. Међутим на полувреме се отишло нерешеним резултатом после другог гола Танасковића 19 секунди пре краја.

Звезда је у друго полувреме ушла без искљученог Вељка Танкосића. Поново је Васић довео свој тим у вођство, а Небојша Тохољ поравнава резултат искористивши играча више. Грци поново воде голом Афрудакиса, а нови гол са играчем више пада преко Петра Јовића и резултат је био 4:4. У последњем периоду меча Звезда је била конкретнија. Голом Огњена Стојановића долази до првог вођства на мечу, а Милош Шуберић доноси два гола предности за наш тим. Капоцис постиже погодак на 38 секунди пре краја меча и поставља коначних 6:5 за црвено-беле.

Не треба заборавити да је Звезда у Орадеи била без Илића, а да је Асановић током турнира кубурио са вирусом.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВУЉАГМЕНИ 6:5 (1:1, 1:1, 2:2, 2:1)

Орадеа, Румунија – Судије: Себастијен Дервије (Француска) и Серхио Галиндо (Шпанија). Играч више: Црвена звезда 8(2), Вуљагмени 11(2). Петерци: Црвена звезда 1(0), Вуљагмени 1(0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић, Јовић 1, Бурсаћ, Шуберић 1, Радовић, Његован, Тохољ 1, Николов, Танасковић 2, Стојановић 1, Асановић, Тодоровски.

ВУЉАГМЕНИ: Зердевас, Копелиадис, Сарцетакис, Васић 2, Крисоспатис, Гувис, Афрудакис 1, Капетанакис, Понтикеас, Капоцис 2, Гкиувецис, Соланакис, Куруванис.