Салашки освојила злато на Балканијади

78

Атлетичари Црвене звезде освојили су три медаље на Балканском првенству одржаном у Комбанк арени у Београду. Тамара Салашки је освојила злато н трци на 400 метара, Душан Макевић бронзу у трци на 3000 метара и Марко Возаб бронзу у штафети 4х400 метара.

Трку на 400 метара Тамара је завршила са резултатом 53.69 секунди што је било довољно за прво место.

Нисам задовољна трком, једва сам успела да се извучем од осталих такмичарки и дођем прва до циља. Надам се да ће на европском бити боље – изјавила је Салашки.

Душан Макевић је трку на 3.000 метара завршио као трећи резултатом 8:12.40, док је Марко Возаб у тиму са Марком Јевремовићем, Иваном Марковићем и Стјепаном Бојанићем остварио треће време од 3:18.10 и освојио бронзу.

Атлетичари Србије освојили су девет медаља, по четири златне и бронзане и једну сребрну. Испред је само Грчка са 12 освојених одличја, док је Турска освојила 8.

Наредног викенда у Комбанк арени у Београду одржава се Европско атлетско првенство у дворани.