Пораз Црвене звезде у Белгији

60

Одбојкаши Црвене звезде поражени су у првом мечу шеснаестине финала Купа ЦЕВ од екипе Топволеј Калант у Антверпу (Белгија) резултатом 3:0, по сетовима 25:23, 25:23, 25:22.

Црвено-бели су добро ушли у меч, повели са 1:4, али су домаћи врло брзо изједначили. Било је 6:7 за наш тим када је Антверпен везао шест поена и преокренуо на 12:7. Звезда је смањила на 14:12, а домаћи су поново узвратили – 18:13. Звезда је у завршници пришла на само поен заостатка (22:21). Домаћи су потом везали два поена, стигли до три сет лопте, трећу искористили и повели са 25:23.

Слично као у претходном делу игре, Црвена звезда је и на почетку другог сету имала предност од 5:7. Серијом од 7:1, Белгијанци су преокренули на 12:8. Црвено-бели су успели да изједначе на 13:13, а потом су поново повели (16:17). Имала је наша екипа и два поена вишка (17:19), међутим, домаћи су одмах изједначили, а онда и повели са 22:20. Црвена звезда је изједначила и сет увела у неизвесну завршницу коју су одбојкаши из Антверпа решили у своју корист са два везана поена – 25:23.

За разлику од претходна два сета у трећем периоду игре Белгијанци су потпуно имали контролу над резултатом. Повели су са 7:3, а Звезда је запретила тек након другог техничког тајм аута када је смањила на 16:15. Са четири узастопна поена домаћи су поново стекли убедљиву предност коју су сачували до самог краја и тријумфовали са 25:22.

Реванш меч је на програму у среду 18. јануара од 19 часова у дворани УСЦ Вождовац у Београду.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2 бода, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе после две утакмице имају исти број бодова, коначног победника ће одлучити “златни сет” (до 15 поена), који ће се одиграти одмах по завршетку друге утакмице.

У случају тријумфа, Црвена звезда ће у осмини финала играти против победника двомеча Младост Брчко (БИХ) – Волејс Рајнмајн (ГЕР).

ТОПВОЛЕЈ КАЛАНТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0(25:23, 25:23, 25:22)
Антверп – Спортска дворана „Деурне“. Гледалаца: 900. Судије: Ајата (Турска) и Шаино (Израел). Трајање меча: 89 минута.
ТОПВОЛЕЈ: Дерој (либеро), Хујсегомс 3, Аремарк 3, Крастинс 9, Тобал 3, Кокс 27, Даглас-Пауел 11. Нису играли: Де Врис, Ван Хејсте, Синконен. Тренер: Ален Дарден.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петровић 3, Гмитровић 10, Машуловић, Милутиновић 5, Нејић 3, Стојсављевић 6, Мунћан 7, Благојевић 13, Вељовић 2. Тренер: Драган Кобиљски.