Звезда славила у мечу пуном преокрета

72

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Нови Пазар са 3:2, по сетовима 25:15, 26:28, 21:25, 25:16, 15:13, у последњем мечу 4. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели су у првом делу првог сета стекли предност коју су постепено повећавали. Прорадио је и блок Звезде која је са четири везана поеан повела са 19:13. У финишу првог дела игре тренер гостију је доста мењао, а наш тим је рутинском игром стигао до вођства 25:15.

Други сет је био веома узбудљив. Екипе су се смењивале у вођству. Играо се поен за поен, а наш тим је грешкама гостију стигао до два поена вишка (11:9). Уследио је одговор Новог Пазара који је са четири поена у низу преокренуо резултат (12:14). Звезда је са пет везаних поена стекла значајну предност у завршници (20:16). Ипак, гости су успели да изједначе резултат на 23:23, па се ушло у неизвесну завршницу. Гмитровић је донео црвено-белима сет лопту коју нису искористили. Потом још једну, али је Нови Пазар поново изједначио, блоком Даце преокренуо и поенима Хамзагића изједначио – 26:28.

Наставили су Пазарци са добром игром и у трећем сету. Диктирали су ритам и водили од самог старта. Блоковима Лопара и Ристића ситгли су до 9:13. Кобиљски је тајм аутом, а онда и изменама покушао да промени однос снага на терену. Ушли су Самарџић, Благојевић и Петровић, али је заостатак и даље био висок. Повели су гости са 15:21, а Звезда се серијом 4:0 вратила у игру. Међутим, више од тога нису могли, па је Нови Пазар преокренуо – 21:25.

Четврти период игре је у потпуности припао нашим одбојкашима. Гости су одржавали прикључак све до 10:9 за црвено-беле, када је уследила канонада. Прво су Самарџић и Машуловић поентирали, а онда са још два блока Благојевића и Машуловића Звезда одлази на плус пет. Гости су на час прекинули серију Звезде, а Самарџић и Вељовић настављају да носе екипу до изједначења. Пазарци нису успели да се врате, па су изабраници Драгана Кобиљског на крају са четири везана поена увели меч у пети сет – 25:16.

Црвена звезда је одлично почела одлучујући сет. Са два везана блока Вељовића црвено-бели су стекли вођство од 5:2. Играо се поен за поен. Тренер гостију је изменама и тајм аутима покушавао да поремети игру нашег тима. Иако се чинило да ће Звезда без проблема решити пети сет, гости су успели да изједначе у самој завршници. Коректор црвено-белих Александар Благојевић ипак није дозволио гостима нови преокрет. Прво је поентирао за меч лопту, а потом је донео и тријумф нашем тиму – 15:13.

Одбојкаши Црвене звезде већ у суботу 12. новембра (19 часова) гостују екипи Рибнице у 5. колу Суперлиге Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 3:2 (25:15, 26:28, 21:25, 25:16, 15:13)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Горан Градински и Дарко Савић. Трајање меча: 123 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 8, Јевтић (либеро), Самарџић 5, Петровић, Гмитровић 13, Машуловић 13, Милутиновић 7, Стојсављевић 20, Мунћан 5, Благојевић 15, Вељовић 3. Није играо: Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 14, Затрић Хас.(либеро), Лопар 7, Оковић, Даца 7, Шормаз, Зуковић (либеро), Божовић 1, Затрић Хам., Радосављевић 18, Симић, Хамзагић 25. Тренер: Саша Стефановић.