Кикинда – Црвена звезда 31:30 (15:14)

57

Рукометаши Црвене звезде поражени су у Кикинди голом десет секунди пре краја утакмице у оквиру 5.кола плеј-аут доигравања Аркус лиге – 31:30 (15:14).

Изабраници Жикице Милосављевића пропустили су прву прилику да и математички обезбеде суперлигашки статус. Голом Милана Лисице десет секунди пре краја меча Звезда је претрпела дргуи пораз у плеј-ауту, а Кикинда освојила веома вредне бодове за спас.

Никола Богојевић, Лука Роган и Милош Благојевић због повреда нису били у конкуренцији за тим.

Црвено-бели су имали предност од два гола разлике током већег дела првог полувремена, али се у 23.минуту десио пад који је Кикинда искористила за потпун преокрет серијом 3:0 и повела први пут на утакмици 13:12. Тубић је сачувао предност Кикинђанима пред одлазак на одмор 15:14.

У наставку Кикинда је имала гол предности, Звезда цело друго полувреме јурила резултат и успела да надокнади дефицит од два гола у 55.минуту (29:29). Ушло се у неизвесну завршницу, Лисица је погодио за домаћу екипу, Ђуровић изједначио тридесет секунди пре краја, а поново Лисица донео битну победу Кикинди ефектним голом за 30:29. Матичић је покушао да изједначи, али је Мишков зауставио његов ударац.

Иван Хорват и Мирко Ђуровић су били најефикаснији са по 7 голова, Виктор Матичић је постигао 6, Немања Јовић 5.

Црвена звезда у наредном колу дочекује Црвенку и победом би отклонила све дилеме око опстанка два кола пре краја плеј-аута.

КИКИНДА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 31:30 (15:14)

Кикинда, хала: СЦ „Језеро“. Без гледалацаСудије: Ђорђе Јевтић и Милош Јевтић (Лазаревац). Искључења: Кикинда 12, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Кикинда 3(3), Црвена звезда 2(2).

КИКИНДА: Кнежевић, Гамбер 2, Тубић 10, Маринковић, Лисица 10(3), Голић 1, Кењало 2, Мишков, Станковић, Врговић 5, Панић, Продановић, Комарек 4, Маркуш. Тренер: Владимир Митрески

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Ђуровић 7, Хорват 7, Лазић, Стевовић 2, Тодоровић, Радојичић, Милуновић, Јовић 5, Мајес 2, Рајичевић, Јелић, Поповић, Матичић 6(2), Милошевић 2, Брети. Тренер: Жикица Милосављевић

Претходни текстИванић: Због овог је фудбал најзанимљивји спорт