Боксери Црвене звезде исписали су нову страницу славне историје клуба и после пуних 56 година поново освојили титулу екипног шампиона Србије! На завршном турниру плеј-офа Суперлиге Србије на Златибору, црвено-бели су показали квалитет, снагу и шампионски карактер и заслужено се попели на највиши степеник победничког постоља.
До великог финала Звезда је стигла сигурним наступом и победом над екипом КШ 037 резултатом 10:4, а у мечу за титулу истим резултатом савладан је и Калист. Црвено-бели су током читавог завршног турнира демонстрирали доминацију и потврдили да се дугогодишњи рад, стрпљење и континуитет увек исплате.
За Црвену звезду су наступали Артур Нагапетијан (60 кг), Аранђел Вујичић (65 кг), Страхиња Филић (65 кг), Марко Јовановић (70 кг), Игор Рогић (75 кг), Огњен Вучићевић (80 кг), Димитрије Андрејевић (85 кг) и Михајло Грујовић (90 кг), са тренерима Миодрагом Радићем и Дејаном Славујевићем. Посебно признање припало је Страхињи Филићу који је проглашен за најбољег техничара турнира.
Освајање шампионске титуле представља и потврду рада који је у претходном периоду уложен у развој клуба. Од доласка руководства на челу са председником Владаном Микетићем и директором Александром Николићем, Боксерски клуб Црвена звезда корак по корак враћао је стари сјај, градећи стабилан систем, подижући организационе и спортске стандарде и враћајући клуб међу најуспешније у земљи. Освајањем титуле шампиона Србије после 56 година, крунисан је период у ком је Звездин бокс поново постао препознатљив по резултатима, амбицији и шампионском духу.
Након европске титуле и великих резултата у претходном периоду, освајање шампионата Србије још једном је потврдило да се Звездин бокс налази у самом врху и да пред овом екипом тек долазе нови изазови и нове победе.
Спортско друштво Црвена звезда честита боксерима, стручном штабу и менаџменту Боксерског клуба Црвена звезда на још једном изузетном успеху и освајању титуле екипног шампиона Србије!















